dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data oryginalnego wpisu 12-07-2008

Wczoraj rano o 8:00 stawiłem się w składzie w Łazach. Dzięki temu że pognałem na motocyklu to dojechałem z Centrum Targówek do Łazów (trasa krakowska) w 30 minut
Zapłaciłem za stal i poznałem D, który mi będzie woził ten suchy beton kamazem - 6m3 na raz (jeden kurs 120PLN).
Załadowali mu suchy a ja zadzwoniłem do ABS Pompy.

Bardzo miły Pan Jarek Krawczyński zaproponował mi pompę odwodnieniową serii J model J5W http://www.absgroup.pl/pl/. Jednofazowa, 9.5kg wagi, wydajność do 12m3/h, wysokość wynoszenia do 10m.

W te pędy udałem się do ABS Polska, gdzie wypożyczyłem pompę + 3 węże strażackie.
- Pompa 25PLN/dzień
- 1x wąż strażacki 6PLN/dzień.

Zabrałem towar i pognałem na budowę.
Wyglądała to rano tak:


Wrzuciliśmy pompę do wody i zaczęło się ssanie. W 10 minut poziom wody spadł o jakieś 5cm. Widać to było wyraźnie przy linii brzegowej.


Pompa w wodzie




Woda z wykopu raźno sobie chlupie

Po mniej więcej godzinie wody w wykopie nie było. Ekstra pompa
Przyjechało pierwsze 6m3 suchego w międzyczasie i od razu zamówiłem kolejne 6m3. Pojawił się inny problem: nie ma koparki! MS gdzieś pojechał.

I zdarzył się cud.

Przyjechała koparka aby robić pod kanalizację w ulicy. Więc czem prędzej zwerbowaliśmy pacjenta żeby nam wybrał szlam i wrzucił suchego do środka.
Niestety tylna łyżka to była tylko 25 więc chwilę mu to zabrało. Ale poradził sobie i wrzucił 12m3 suchego do środka. JP zaczął zagęszczać.




Jeszcze trwa pompowanie
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze