dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bentul

Dziennik budowy Bentula

Oceń ten wpis
Czas wreszcie zacząć dokumentować to, co dzieje się z planowaną jeszcze budową domu w moim przypadku. Od dawna mam zamiar zacząć tworzyć taki dziennik, jednak dopiero od niedawna tempo działań zaczęło się nasilać.
Zapraszam wszystkich do zaglądania tutaj. Być może komuś to co pokażę i napiszę tutaj pomoże w jego dążeniu do własnego domu. Dla mnie lektura dzienników budowy innych forumowiczów (a szczególnie jednego - Kamila1967, którego chcę w tym miejscu szczerze pozdrowić), bardzo pomogła w wielu momentach i jestem przekonany, że jeszcze wiele razy mi pomoże...
Jeśli macie jakieś komentarze do moejgo dziennika, to proszę umieszczać je w Komentarzach do dziennika Bentula.
Dom, który zamierzamy (ja + małżonka + syn) wybudować to D24 , a właściwie D24L (bo w wersji lustrzanej) z kolekcji Muratora. Mam jednak wprowadzonych mnóstwo modyfikacji o których napiszę później, w związku z czym nie jest to typowy dom "Z wykuszami" (tym bardziej, że będzie bez wykuszy :) ).
Trochę danych na temat działki:
- kupiona w czerwcu 2006r. w miejscowości Szydłowo (8km od centrum Piły),
- pow. 1424m2,
- ukształtowanie - ze spadkiem (mi się podoba, ale będzie trochę kłopotów) ok. 3 m różnicy poziomów na długości ok. 53m,
- położenie względem kierunków geogr. - niestety najbardziej nielubiany wariant: wjazd od południa (i znowu dla mnie to nie problem, ale trzeba było zmienić pod tym względem projekt domu),
- odległość od miasta (Piła) ok. 8km (i tyle mniej więcej mam do pracy, żona trochę dalej - 18km),
- uzbrojenie: prąd - jest, woda - jest, kanaliza - jest, ale w planach na ten rok (2007), a jak będzie to się okaże..., gaz - brak (idzie w pobliżu, ale inni mieszkancy nie wyrazili ochoty o to by się starać i ja już chyba też nie chcę tego gazu... Są już inne tańsze i bardzo ciekawe alternatywy).
Działka i planowane położenie domu na niej:

Zdjęcia działki (wykonane latem 2006r.):



Jeszcze jest ściernisko, ale będzie San Francisco...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum