dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bentul

Dziennik budowy Bentula

Oceń ten wpis
Mam ofertę na podbitkę (z Odolanowa). Powierzchnia: 70m2, szer. 80 lub 100 mm:
- długa 1,9-3,0 m - 1.490zł + VAT
- krótka 0,3-1,8 m - 1.370zł + VAT
Co myślicie o tej ofercie?
Dodatkowo w piątek objeździłem kilka miejsc. I tak:
- caterpillar (koparko-ładowarko-spycharka) - 80zł/h. Sprzęt wygląda solidnie. Wcześniej znalazłem też ofertę na koparkę za 60zł/h ale musiałaby dojechać (dod. 1 h) i nie wiem co to jest za sprzęt.
- producenta betonu komórkowego - niestety nie sprzedają betonu komórkowego bezpośrednio (tylko poprzez hurtownie). Ponadto zostali wykupieni przez Xellę i nie oferują już bloczków z piórem i wpustem :( .
- skontaktowałem się z producentem bloczków betonowych i okazało się, że są zapisy :o . Najwcześniej mogę się zapisać na połowę kwietnia... W sumie chyba może być (przy założeniu, że ruszę od koniec marca to będzie akurat). Cena: 3,1 zł/szt. Cena zawiera transport. Wyliczyłem, że będzie potrzebnych 2000 szt. (mam nadzieję, że dobrze...) ale dorzucę jeszcze z 50.
- byłem w u wytwórcy betonu towarowego Lafarge. Cena (beton B-15): 219zł/m3 netto z dowozem. Pompa za godzinę pracy - 240zł netto + 6zł/km za dojazd. Ponieważ będzie ok. 15m3 to wyjdzie ok. 4.000zł brutto.
- najtańszy cement jaki znalazłem to 380zł/tonę brutto. Zamówię ze dwie tony i postawię w garażu (przewidują znowu kłopoty z cementem).
- odwiedziłem hurtownię i zadzwoniłem do drugiej. Są oczywiście zainteresowani dostarczaniem materiałów kompleksowo. Oferują wtedy zniżki i pełną elastyczność. W pierwszej za bloczek betonu kom. zażądali 7,95zł a w drugiej 8,5zł. Cena mnie trochę przeraziła...
- jeśli chodzi o stal to najtaniej znalazłem w cenie 2,2zł netto (fi12), ale musiałbym załatwić jakiś transport. Pręty mają 12m długości. Może ktoś ma pomysł jak to przewieźć?. Czy można np. je przeciąć na pół (będzie łatwiej)?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum