dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data wpisu 24-09-2008

W poniedziałek rano, tj. 04.08.2008 roku dostałem od Mikołaja wiadomość, że rozwalił auto i nie przyjedzie

No i kupa.

I weź człowieku znajdź tutaj hydraulika co mi zrobi ad hoc kanalizację Zadzwoniłem do swojego kierownika budowy, zadzwoniłem do znajomych i co ciekawe zgłosić się szeryf i powiedział że ma takiego faceta. Szok No i się umówiłem z facetem, oglądnął, powiedział jakąś kosmiczną kwotę ale że wyboru nie miałem to się zgodziłem. Cóż.

Na szczęście chłopaki mieli trochę roboty jeszcze, bo trzeba było nanieść poziomy i przygotować szalunek pod płytę (boczki), poczyścić górę ścian fundamentowych z resztek glutów hydroizolacyjnych itp itd. A, no i wyciąć dziurę na wjazd do garażu bo jej do tej pory nie było

Tak więc robić było co, ja się spokojnie zająłem swoją pracą.

Potwierdziłem jeszcze w tamten poniedziałek transport styropianiu EPS200.
Nie pamiętam czy to już pisałem, ale jedyną firmą która za sensowne pieniądze mogła mi szybko sprowadzić styropian tej klasy była firma Styrmann. A nawet nie sprowadzić ale wyprodukować, bo gdy kontaktowałem się z handlowcem to powiedział, że blok jest już odpowietrzony (wywietrzony) i mogą go w poniedziałek ciąć. Więc wziąłem te 200m2 styropianu o grubości 10cm.
Transport był umówiony na wtorek z samutkiego rana.

We wtorek rano samochód a jakże przyjechał i chłopaki rozładowali styro. Nie da się ukryć, było tego sporo i nawet sam im pomagałem
Przyjechał też hydraulik i z dwoma kolegami (wszyscy ~60 lat), wyjęli dwa kanga i zaczęli dziury robić.

Sytuacja wyglądała w ten sposób:


Prace przygotowawcze


Przyjechała siatka z drutu żebrowanego fi 6mm na zbrojenie płyty fundamentowej. Fajna, co nie?


Doprowadzenie powietrza do kominka. PS. Używajcie innych rur a nie tych
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze