dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

KaRo_wroc

Parterowy w szkielecie.

Oceń ten wpis
Teraz kilka słów o projekcie, technologi i wykonawcy.

O ile wybór technologi i wykonawcy dokonał się jednocześnie, o tyle sam projekt okazał się być sporym wyzwaniem. Technologia - w sumie były rozważania czy tradycyjna murowana czy jeszcze dość awangardowa w naszym kraju technologia tzw. kanadyjska, skandynawska czy też po prostu szkielet drewniany.
Rozważania naprawdę były szerokie i chyba zanudziłbym wszystkich gdybym zaczął to wszystko wypisywać ale decydująca okazała się być jedna kwestia - wykonawca. O ile na murowaniu zna się w zasadzie każdy - wiadomo jeden lepiej lub gorzej ale żaden nie powie "Murowany ??! Panie ja się na tym nie znam" - o tyle ze szkieletem nie tylko nie wystarczy się na tym znać ale trzeba zachować reżim technologiczny i dokładność znaną naszym "majstrom" chyba tylko z TV.
I tak z wewnętrznym rozdarciem (chciałoby się szkielet ale kto to zbuduje ...) podczas jednej z wizyt na planowanym miejscu budowy zauważyłem, że w najbliższym sąsiedztwie powstaje dom w szkielecie drewnianym, oczywiście skorzystałem z okazji aby się dowiedzieć kto jest wykonawcą. Okazało się, że to sąsiad - mieszka ok. 500m od naszej działki, na tym samym osiedlu :) Jakiś czas temu wrócił ze stanów gdzie zarabiał budując domy szkieletowe, mieszka w domu wybudowanym przez siebie a za miedzą stawia dom sąsiadowi. Po obejrzeniu obydwu dokonań (jeden gotowy, drugi w trakcie) oraz oczywiście obgadaniu założeń współpracy można było powiedzieć "Mamy wykonawcę" :)

Jak już wiedzieliśmy kto i jak nam zbuduje dom przyszedł czas na opracowanie projektu, oczywiście w międzyczasie przejrzeliśmy setki projektów i jedyny, który był najbliższy naszym oczekiwaniom okazał się ten: Kastalia-2 E-246 z Archetonu, aczkolwiek nie obejdzie się bez kilku drobnych zmian w projekcie :wink:
Po określeniu przez nas jakie miałyby to być zmiany i wstępnej wycenie tego wyszło nam, że taniej i lepiej będzie zrobić ten projekt jako indywidualny od samego początku i tak oto zamówiliśmy w czerwcu 2006 projekt indywidualny przekazując na wstępie ten oto zarys naszej koncepcji:


A w styczniu 2007 dostaliśmy taki oto projekt:


A tutaj w lepszych rozdzielczościach:
Rzut parteru
Rzut poddasza
Przekrój AA
Przekrój BB
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum