dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wombaty2

Wombaty2 budują Zgrabny z przedsionkiem :-)

Oceń ten wpis
Witamy po przerwie. Choć zima jest okresem niebudowlanym, my jednak przygotowujemy się do wiosny. Już mamy prawie komplet materiałów. W piątek dojechały stropy, a drewno pocięte czeka w tartaku na odbiór. Brakuje jeszcze piasku, żwiru i cementu. Tego ostatniego nie da się kupic na zapas. Na razie pogoda dopisuje, więc można by było budować, choć od lutego zapowiadają wielki powrót zimy. Chyba nie ma się co spieszyć w takiej sytuacji. Prawdopodobnie z budową wystartujemy z końcem marca (zależy też od pogody).
Od lutego podwyżka opłat za prąd. Czyli ceny pójdą w górę. Może jednak nie będzie takich skoków jak w ubiegłym roku. To było istne szaleństwo.

Jest też jeden mniej miły akcent. Nasza działka mieści się przy drodze gruntowej, nieoświetlonej. Jest szansa wykonania oświetlenia, chodnika i utwardzenia nawierzchni za pieniądze unijne, ale droga ta musi mieć 10m szerokości i w całości należeć do gminy. Niestety w jednym miejscu, na początku tej drogi jest zwężenie szer. 7,5m. Oznacza to, że ludzie z 3 działek musieliby się zrzec po ponad 1m na długości działki na rzecz gminy. A niestety dla nas - nie chcą. Rozumiemy ich. Ale jednocześnie sprowadza się do tego, że ich opór blokuje na lata inwestycję. Gminy bowiem nie będzie stać na wykonanie drogi w takim standardzie, zaś unia ma ustalone reguły i ich nie zmieni z powodu 3 nieruchomości. Trudny orzech do zgryzienia.
Jednocześnie właściciele tych działek nie mają żadnej motywacji, bo ich posesje odległe są od drogi powiatowej o kilkadziesiąt m. Więc przejazd nawet te 50 m po dziurach nie jest dla nich tak uciążliwy. Mają czas do namysłu do końca marca. No cóż, nie wygląda to optymistycznie.

Pozdrawiamy
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum