dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Whisper

Dziennik Whisperów

Oceń ten wpis
Wróćmy do tarasu. Belki poprzeczne będą mocowane przy użyciu takich wieszaków.Niestety nie ma wieszaków dla belek 5x10, tylko 6x10. Tyle że to nie jest standardowy wymiar belek i trzeba będzie zamawiać po świętach. Tym razem poproszę żeby na zielono to już mi oni zaimpregnowali, bo jak sobie ten smród przypomnę, to zaczynam mieć zwidy od samego wspomnienia.
Zrobiłem też rozeznanie w sprawie desek. Sosnowe deski tarasowe o grubości 3 cm to w Tarczynie koszt 53 zł za metr kwadratowy. Chyba się skuszę... Tylko potem trzeba je będzie jeszcze zabezpieczyć - facet w sklepie doradzał olejowanie. Ma ktoś doświadczenie?

Nastał też czas na prace w ogrodzie. Wziąłem parę dni wolnego, żeby oko zielonością nacieszyć i robię, że mi mało ręce nie odpadną. Wywaliłem wczoraj chyba z osiem krzaków czerwonych porzeczek - stare były, kwaśne jak diabli i tylko przeszkadzały. Za to korzenie miały takie że niejedno drzewko by się nie powstydziło.
Żeby nie było że ja tylko niszczę, to dokonałem przekształceń własnościowych w dziedzinie bylin. Zabrałem rodzicom, wsadziłem u nas. Kiedyś się nawet nauczę jak one się wszystkie nazywają, na razie posługuję się nazwą "to takie". Oprócz tego obsiałem moje hektary pod płotem - szpinak, rukola, pietruszka (taka natkowa), marchewka. Szpinak raczej się uda - w zeszłym roku był fantastyczny. Rukola, pietruszka - być może. Marchewka - zdziwiłbym się, bo pamiętam zeszłoroczną rzodkiewkę, która kiedy zdychała ze starości wyglądała jakby właśnie miało zacząć jej rosnąć to takie różowe. Czerwone znaczy. Biało czerwone. W to że liście rosną to uwierzę, ale żeby coś w ziemi? Nie ma takiej możliwości.

No i rozpocząłem produkcję parapetową sadzonek bazylii i papryki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum