dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

maciekCP

Dom w Będkowskiej

Oceń ten wpis
Historii ciąg dalszy...

Po sfinalizowaniu zakupu działki popadliśmy niestety w lekki marazm... I to był błąd, bo zamiast marnować czas :oops: należało wziąść się ostro do roboty - działka nie była uzbrojona, wymagała niwelacji, a nam zależało na czasie. Zdobycie warunków technicznych na wjazd i przyłącza zajęło nam czas prawie do maja... W międzyczasie zastanawialiśmy się nad projektem. W końcu decyzja - Elena z Pracowni Archipelag.

Niestety, okazało się, że Elena jest zbyt szeroka, żeby dała się zaadaptować do wymogów lokalnego planu zagospodarowania. Musieliśmy zlecić wykonanie projektu indywidualnego, który byłby co prawda zbliżony do Eleny, ale jednocześnie uwzględniał uwarunkowania prawne, jak i nasze oczekiwania. Wykonanie projektu zleciliśmy Panu Jarkowi Szklarskiemu z Pracowni AProjekt (serdecznie polecamy!). Calość prac projektowych trwała ok. 4 miesięcy, a sam projekt dostaliśmy dwa miesiące przed umówionym terminem - duży plus :)

A to nasz projekcik...
W międzyczasie przygotowaliśmy projekt przyłącza wodociągowego - bagatela, 170 m... Uroki działki na końcu wsi. Niestety, z realizacją musimy poczekać do przyszłego roku. Przy okazji - byłem zszokowany ceną za projekt wodociągu wraz z oczyszczalnią przydomową) - 2.500 zł... Jestem pewien, że dało się to zrobić połowę taniej. Nasz błąd.

Lato wykorzystaliśmy również na uformowanie powierzchni działki w pożądany sposób, głównie niwalacje - a było tego troszkę.... Tu skorzystaliśmy z usług Pana Krzyśka Gzyla z Jerzmanowic (polecam!) - bardzo sensowny człowiek, na pewno jeszcze coś dla nas będzie robił.

Podsumowując, dotąd udało nam się:
1. Kupić działkę;
2. Zgromadzić warunki techniczne dla wszystkich przyłączy;
3. Przeprowadzić ekspertyzę geologiczną;
4. Wykonać projekt wodociągu;
5. Uzgodnić i zgłosić (bez sprzeciwów) zamiar budowy przyłącza wodociągowego i oczyszczalni;
6. Uzyskać decyzję o wyłączeniu z produkcji rolnej (niektórzy podobno o tym zapominają...);
7. Przeprowadzić niwelację działki;
8. Wykonać projekt domu;

W tym roku planuję jeszcze uzyskać pozwolenie na budowę oraz wybrać wykonawcę... Ciekawe, czy to realne?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum