dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Maco

Macówka

Oceń ten wpis
2003 styczeń
I nic. Dalej szukamy i nic "ciekawego" nie znajdujemy :(.
Sami rozplanowaliśmy pomieszczenia parteru tak, jak nam się wydawało najpraktyczniej.
Któregoś wieczoru, kiedy starsze dziecko znowu nie chce samo zasnąć i tzreba do niego chodzić co 5-10 minut pomyśleliśmy, że w nowym domu trzeba będzie biegać tak po SCHODACH !!! To i jeszcze stały lęk przed schodami naszej piękniejszej połowy sprawiło, że zmieniamy decyzję i chcemy dom parterowy.
Szybki przegląd projektów i dochodzimy do wniosku, że nie znajdziemy takiego jaki chcemy (wydaje się, że wybór parterowych domów jest uboższy). W międzyczasie trafiamy na seminarium Pana Nitki dotyczące domó drewnianych. Proste argumenty i wyliczenia powodują, że dom z bali odchodzi do marzeń... :( Żeby był nowocześnie "ciepły" musiałby być z bardzo grubych bali a na to nas nie stać po pierwsze a po drugie dochodzimy do wniosku, że w naszym sąsiedztwie działkowym taki by nie pasował... Ale odchodzimy niedaleko od "kierunku" i chcemy do szkieletowy.

Opal nazwała nasz dom "Macówka" i stąd pochodzenie nazwy tego dziennika :)

2003 marzec
Ja już wiem dużo o technologii i ograniczeniach, więc podejmujemy decyzję o rozplanowaniu pomieszczeń "po naszemu" i znalezieniu architekta, który to uoficjalni i narysuje na czysto.


Komentarze proszę w tym wątku :) :
http://www.murator.com.pl/forum/view...=143524#143524
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum