dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Maco

Macówka

Oceń ten wpis
2003 czerwiec
W międzyczasie koncepcja technologiczna się bardzo wykrystalizowała. Fundamentem będzie monolityczna płyta fundamentowa z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym (gdzie czynnikiem rozprowadzającym ciepło nie jest ani woda ani kable elektryczne tylko powietrze - czasem mówię, że to tak jak w Malborku :lol: ) [ www.legalett.com.pl ]
Ściany w technologii szkieletowej (jeszcze do końca nie wybrałem jakiego typu) ocieplone Termexem, celulozową izolacją - dla nas jedną z najbardziej ekologiczą z dostępnych obecnie) [ http://wior-sc.hostingpro.pl/ ] Ściany wewnętrzne będą ocieplone ekomatą z Czarnkowa [ http://www.ekoplyta.pl/php/nowosci.php ] również celulozowa izolacja z tym, że nie bardzo nadaje się na ściany zewnętrzne. Za to do wewnątrz TAK. Nie zawiera żadnego spoiwa emitującego formaldehyd !
Więźba prefabrykowana w systemie Mitek [ www.mitek.pl ] będzie się opierać tylko na ścianch zewnętrznych co daje nam możliwość dowolnego przesuwania (teraz i później) wszystkich ścian wewnętrznych. Więźba będzie wyprodukowana w tartaku Rychłowice [ www.tartak.prv.pl ]. Dach pokryty blachodachówką.
Dom będzie wentylowany mechanicznie z odzyskiem ciepła (jeszcze nie wiemy jaki zastosujemy rekuperator). Będzie też żwirowy gruntowy wymiennik ciepła (GWC) pomagający w lecie schłodzić wnętrza a w zimie ułatwiający pracę rekuperatora (zapobiegnie szronieniu) [ www.taniaklima.pl ]
Brak piwnicy chcemy sobie wynagrodzić porządną spiżarnią (4,8m2) dobrze ocieploną, która będzie miał odrębny system wentylacyjny współpracujący z dedykowanym GWC do spiżarni. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli tanio utrzymać temperaturę około 10C przez cały rok w spiżarni. Spiżarnia jest też dlatego w miarę duża, bo chcemy rzadko robić duże zakupy (idealnie raz w miesiącu a absolutnie nie częściej niż raz w tygodniu).
Na początku będzie szambo dwukomorowe, które po roku, dwóch będzie częścią glebowo-korzeniowej oczyszczalni ścieków.

Orientacyjny koszt budowy naszego domku z pewnym wkładem własnej pracy to około 240 000 brutto - do zamieszkania. Zakładamy do 20% błedu o obie strony :) !

Projekt.: http://www.szalega.com/dom/dom.html
Komentarze.: http://www.murator.com.pl/forum/view...=143524#143524
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum