dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dziennik Joli i Piotra - TYMEK

Wybudujemy dom. Nasz Dom. Dziennik Joli i Piotra

Oceń ten wpis
Heroicznej, acz przyjemnej walki ciąg dalszy :D :D :D

Wizyta w energetyku. Nic sie nie rusza. :evil: Wydania warunków nie da sie przyspieszyć bo to na "naradę jakąś " musi iść i na odpowiedź trzeba czekac do końca kwietnia :evil: :evil: :evil: Wydanie zaświadczenia o "zapewnieniu " energi, celem swistka do pozwolenia do budowy, też swoje musi 'procedury" przejść. Wychodzi na to, że adaptacja szybciej będzie niż warunki z elektrowni. I czas realizacji. Do 18 - tu miesięcy :evil: Ale zawsze mogę starać się o skrzynkę na słupie. I kabelek. Na swój koszt oczywiście. Albo jak Pan to ujął - zakupić agregat prądotwórczy - zawsze się przyda, jak prądu braknie i na budowie. Chyba, że moja ekipa będzie miec taki agregat to w ogóle prąd mi nie potrzebny. Zabawne :evil: :evil: :evil:

Skserwałem swojego tymka i oddałem cały projekt do mojego architekta, celem adaptacji. Zaniosłem mu stertę dokumentów, wczesniej sie przygotowałem. Tu kopia tu orginał :D Nawet się ucieszył, że dokumenty do odrolnienia mu skompletowałem :D :D :D

Zmiany takie jak pisałem wcześniej :

1. Poszerzenie garazu i kotłowni o metr.
2. Zamknięcie spiżarni od holu.
3. Brak drzwi do salonu i kuchni
4. Dodatkowe okno w spiżarni i nad schodami. 60 x 90
5. Likwidacja okna na poddaszu w jednym pokoju i nad schodami.
6. Podnisienie dachu o ściane kolankową o około 0,5 metra.
7 Po jednym dodatkowym oknie do okien balkonowych w jednym i drugim pokoju.

I tyle.
Schody - zmiana na z podwójnym spocznikiem zostawiam na potem. Tak samo dodatkowe przejście do garazu. Jak zobaczę na żywo ile jest przestrzeni w holu, to może sie zdecyduje i każę majstrom dobudować sciankę :D

Architekt zmiany przyjął. Teczke załozył i kazał czekać. W przyszłym tygodniu mam mu podrzucić jeszcze jeden świstek i czekamy. Na adaptacje - czas około miesiaca, może krócej. I na warunki z energetyka. Bo bez tego nie składa dokumentów o pozwolenie na budowę. Zobaczymy. Koszt adaptacji wraz z przyłączami około 1000 PLN. Nie jest źle. mam nadzieję, że nic tylko więcej ni wyskoczy. Nie wywołujmy wilka z lasu. Pożyjemy zobaczymy.

Z innych wiesci. Kibelek na budowę zamówiony. Podobno bez tego sie nie obejdzie :D :D :D Robi nam to cudo zaprzyjaźniony stolarz. Zobaczymy jak mu wyjdzie. :D Robił dla szwagierki i całkiem, całkiem. Melamina na nasza działeczkę też juz czeka :D Najwazniejsze, że za darmo. No i płot. Złozylismy zamówienie, też u znajomego, koszty niewielkie :D na metalową furtkę i bramę. Wykończymy je sztachetami z drzewa olchowego. Znalazłem na allegro w dobrej cenie jak pojadę sam odebrać. Ale wczoraj teść pobił mnie ceną, bo znalazł faceta, który zrobi nam je po 1,80 za sztuke o wysokości jednego metra. Byłoby super. Pozostała część ogrodzenia też zamówiona. Czekam tylko na telefon, bo mamy jechac na nasza działke i dokładnie pomierzyc i zobaczyć ile czego, bo jest spad ku tyłowi. Tu niestety narażę się dużej części forumowiczów bo budujemy ogrodzenie z betonu azurowego. Wiem, że ochyda, ale wychodzi nam po 55 PLN za metr z montażem. Czyli tyle co siatka, której cena ostanio szaleje. Dlatego pojęlismy ten desperacki krok i grodzimy po bokach i z tyłu na trzy płyty i z przodu na jedną płytę plus sztachetki. Od razu. Chcemy zamknąc ta przestrzeń. Tak nam się uwidziało. Jechać na razie na grila, psa spuścić i takie tam. Poza tym sasiady tez grodzą i będziemy partycypowac w kosztach, więc trzeba zrobić to odrazu. Z budową troszke sie wstrzymamy, a jesli już to po powoleniu może fundamenty. A potem sie zobaczy. Musze ziemi nawieźć, żeby wyrównać, roślinki jakies zasadzić i takie tam. Bardziej martwi mnie brak drogi. Owszem jest, wytyczona, ale to tylko pole i marnie to widzę, jak wjedzie pare razy duży samochód z pustakami np do mnie, czy do innych sasiadów.

Tak naprawdę zastanawiam się z czego budować. Wszyscy mówią, z tego co jest i jest tanie :D :D :D
W projekcie jest ytong i silka. Ściana jednowarstwowa. Tak chyba nie zostanie. Pobudujemy z ceramiki plus ocieplenie. Kwestia przyszłości. Dostepności i cen :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum