dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Penejos

IRMA - dziennik drogi przez mękę

Oceń ten wpis
No i masz babo placek ...Zaraz mi stanie budowa z powodu HEB-ów. Wlasnie sie dowiedzialem od konstruktora, ze IRMA II powstala wlasnie z takich powodow, z jakimi borykam sie m.in. ja, czyli brakiem mozliwosci zakupu HEB-ów na wymiar z projektu. Szkoda, ze dopiero po fakcie ... Zajmuje sie zawodowo jakoscią i od razu nasunal mi sie wniosek, ze gdyby ktos mial w takim biurze projektowym do czynienia z narzedziem jakosciowym zwanym QFD (quality function deployment) inaczej DOM JAKOSCI, to by na etapie opracowywania projektu zainteresowal sie ewentualnymi trudnosciami z zakupem pewnych, rzekłbym strategicznych, materiałów dla realizacji projektu. No coz, wszyscy wiemy jak to u nas jest z jakoscia, liczy sie tylko rachunek ekonomiczny ... No ale nic, jestem twardziel i bede walczyl z tymi HEB-ami. na szczescie mam dobrego znajomego, ktory ma tez dobrych znajomych, ktorzy to obiecali zorientowac sie czy w hucie mozna zamowic odcinek 13,5m. Oby wypalilo, ale o tym sie dowiem dopiero 4 maja albo pozniej. jesli nie, to bede spawal 6+1. Zagwarantowano mi, ze ten spaw bedzie najsilniejszym punktem w calej belce i ja w to wierze. Oczywiscie bedą dodatkowe wzmocnienie itd. Zobaczymy. W ostatecznosci moge dostac z biura projektowego czesc IRMY II dotyczacej stropu i dachu, ale mam juz drewno na wieźbe i dachowki na wymiar z obecnego projektu. Uparlem sie na te HEB-y ...., co ? :wink: Nic wiecej nie pisze, bo nie ma sensu. Teraz tylko HEB-y mi w glowie ...A pogoda za oknem fajna ...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum