dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

alice

"Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

Oceń ten wpis
Kwestia mediów nie wygląda już tak różowo :( Nie jest jednak najgorzej :-?
Prąd jest. Gaz ziemny, też w pobliżu, ale żeby opłaciło się ciągnąć trzeba poczekać na większą liczbę domów przy ulicy. Pewnie zejdzie ze 2-3 lata najmniej. Stawiamy więc na gaz z butli (o tym w odrębnym wątku). Woda z ujęcia własnego i szambo. Za to telefon na słupie. Cóż, nie od razu Chotomów zbudowano :) Od czegoś trzeba przecież zacząć.

Sąsiadka od południa wydaje się w porządku. Reszty "towarzystwa", oprócz gospodarstwa od zachodu w dużej odległości, na razie nie ma. Mówiąc prawdę - mogłoby tak zostać.

Działkę wynaleźliśmy pod koniec lipca, więc po podpisaniu umowy przedwstępnej i wpłacie zaliczki udajemy się wreszcie na zasłużone wakacje. Jeszcze przed wyjazdem składamy wniosek o wydanie warunków zabudowy. Tak na wszelki wypadek. Wolno, więc dlaczego nie mamy skorzystać. Sprawa sprzedaży naszych wymarzonych hektarów w międzyczasie okazuje się trochę ślimaczyć, gdyż prawo pierwokupu ma wójt. Ale na pewno z niego nie skorzysta - uspokaja dotychczasowy właściciel. Żonka oczywiście nie pozostawia sprawy własnemu biegowi, czyni najróżniejsze naciski, efektem czego, 20 sierpnia otrzymujemy WZiT. Wszystko jest OK :P :P :P
Mimo że działka ma charakter rolno-leśny, wystarcza 1 miesiąc (16.09-16.10.2003) i jest odlesiona (na szczęście nie trzeba wycinać drzew, są tak usytuowane, że projektowany właśnie dom pięknie wkomponowuje się pomiędzy roślinność). Odrolnić nie musimy, bo dom będzie stał w części, która była leśna.
Przyznam, trochę ryzykujemy 8) Nie jesteśmy przecież jeszcze właścicielami gruntu, a już postaraliśmy się o kilka dokumentów i ponieśliśmy określone koszty. Mimo że wolno, ale sprawa idzie po naszej myśli i w październiku składamy na akcie notarialnym stosowne podpisy oraz przekazujemy sprzedawcy nasz-nie nasz cash :D No, to nie ma odwrotu :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum