dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Teraz kilka dodatkowych informacji o harmonogramie.

W pierwszych dniach sierpnia McDomus otrzymał pierwszą transzę kredytu i od razu u niejakiego Jareko (znacie? ) zamówił okna. Zdecydowałem się na wariant, w którym Generalny Wykonawca zamawia okna a nie my, żeby było łatwiej, jeden podmiot odpowiedzialny itp.

Zamówiliśmy okna PCV, białe, profil Schueco (nie pamiętam który), szyba P4, okucia WK-2, szprosy wewnątrzszybowe (też nie pamiętam które dokładnie ).
Dodatkowo okno 3600x2300 czyli okno tarasowe to okno uchylno-przesuwne HKS, składające się z trzech części po 1200mm. W pytę drogie ale na pewno będzie fajne

Wtedy również przyjechało drewno z Klenk Holza (jak będzie w fabryce to zobaczycie sami jakie wspaniałe jest niemieckie drewno!) i fabryka zaczęła produkcję naszego domku.

W zeszłym tygodniu tj. 18.09.2008 roku odebraliśmy 50% prefabrykatu. Relacja z tego już za moment. Z tego co wiem, już jest praktycznie gotowe 100% prefabrykatu i w przyszłym tygodniu jedzie inspektor z Nordea, a potem ja, żeby odebrać te 100%.

Plan wygląda następująco:
- 30.09 odbiór 100% prefabrykatu
- 13-20.10 przyjeżdża dom na budowę
- po nastepnym tygodniu-dwóch Jareko montuje okna
- wtedy wchodzi Zbych i montuje alarm
- wtedy wchodzi Mikołaj Mendycki i robi instalacje
- wtedy wchodzi Kuba i Ja i robimy elektrykę i okablowanie strukturalne.

Pozostaje kwestia wylewek i pogody - oby dało się to zrobić i oby nie było za zimno

A teraz relacja wizyty z 18.09.2008 czyli to co pewnie wszystkich bardzo interesuje
Przyjechaliśmy trochę później niż zakładaliśmy i od razu przystąpiliśmy od oglądania. Jako, że miałem pewne pomysły jak to wszystko ma wyglądać (konstrukcja ściany itp) to z pewnym dystansem podchodziłem to tego co mam zobaczyć. Wiem przecież jak fachowcy budują w Polsce i jak nie myślą w wielu kwestiach. Dlatego bałem się jak zrobią wiatroizolację, jak styropian ryflowany przymocują itp. itd.

Konstrukcja ściany zewnętrznej. Od lewej styropian 120mm ryflowany, wiatroizolacja Proctor, OSB 12mm, konstrukcja drewniana 14cm, paroizolacja, OSB 12mm.

Styropian nie jest klejony tylko przykręcany kołkami. Właśnie o takie kołki mi chodziło.

Ryflowany styropian - miodzio!
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze