dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

gaga2

Z Muratorem w ręku

Oceń ten wpis
awantura o dach
Nasze mury powstawały z pewnym opóźnieniem, tak że z konieczności przesunął sie termin montażu więźby. Ostatecznie uzgodniono datę montażu na połowę października. Jeszcze przed ustaleniem tego terminu J. nalegał na wujka, żeby z nim podpisac umowę i uzgodnić termin. Bardzo nam zależało,żeby dekarze weszli na dach zaraz po montażu więźby. I tu na kilka dni przed przyjazdem ekipy z Wielunia wujek oświadczył, że on musi dokończyć robotę gdzie indziej i nie może rozpocząc robót u nas. No i zaczęło się. J. podszedł do sprawy bardzo ambicjonalnie, uparł się - że więźba suszona komorow itp MUSI być natychmiast przykryta folią, że drewno nam zamoknie, zniszczy się itp. itd. Zapytałam o to na forum, ale odpowiedzi były w tonie uspokajającym. Sytuacja była nieciekawa, ja nie widziałam w tym większego problemu, że sprawy się opóźnią o kolejny tydzień, ale nie J. W sumie to była dość przykra sprawa, bo to mój wujek, ja zaproponowałam, żeby jego firma kładła dachówki - i to za rozsądną cenę, a teraz musiałam wysłuchiwać niekończących się pretensji - od J., od pozostałych członków rodziny no i od wujka. :-? W końcu wzięłam dzieci ze sobą i pojechałam do wujka na negocjacje. Atmosfera była miła, uzgodniliśmy terminy, tylko dwa dni opóźnienia w stposunku do harmonogramu, wszystko w spokojnej atmosferze, bez wzajemnych pretensji, umowa podpisana. Żyć, nie umierać.
I co się okazało? Że ekipa wujka jest najsolidniejszą, najbardziej terminową ekipą jaka pracowała na naszej budowie. Są bardzo sprawni i staranni jednocześnie, dach powstaje w należytym tempie, atmosfera na placu budowy przemiła. Jesteśmy bardzo tym zbudowani. teraz żałuję, że od początku nie zleciliśmy wujkowi budowy całego domu. Ale z drugiej strony jak pomyślę, co musiałam wysłuchać z obu stron w tej sprawie....
A dach mamy piękny, jestem zachwycona. Jeszcze są wykonywane dalsze prace, rynny itp. ale wszystko zmierza ku dobremu końcowi.
Następnym razem postaram się odszukać faktury za dotychczasowe etapy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum