dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wiarus

Dziennik "Wiarusa"

Oceń ten wpis
A było to tak: jest stan surowy otwarty, początek Marca 2002 roku :
04.03.
Wszedł elektryk i zaczeło się ..... ,moje kochanie chce fantazyjnie i wymyślnie ja praktycznie.
Poddasze to była pestka, 3 gniazdka i lampa centralnie na suficiew każdym pokoju.Tylko w jednym pokoju zaznaczyłem gniazdko pod oknem i elektryk się pytł czygniazdko będzie mocowane do ściany czy do grzejnika :smile: .Na poddaszu wyszło 26 punktów(byłem zdziwioony że tak mało) , na parterze stanołem w salonie i kuchni bo żona chce oświetlenie fikuśne a ja praktyczne - kto wygra jeszcze nie wiem ale napisze :smile: Chyba jej troche ustąpie , przytulnie i nastrojowo też musi być :smile: Wyszło 300m kabla 3x1,5(0,60zł) i 200m kabla 3x2,5(0,70zł) elektryk wziął 17zł za punkt bez rachunku. Zaczynam dostawać pierwsze sygnały o jakimś Wiarusie na Forum - ale to nie ja :smile: :smile:
Przy elektryce zalecam pomyśleć o wstępnym projekcie kuchni żeby potem nie latać z kablami
05.03.
Na poddasze wchodzi majster od tynków (9zł\m2) ale jeszcze nie mam wody bo wodociagi od dwóch dni robią nawiertke przyłączeniową ale co tam czas to ... no właśnie co ?. Jest dobrze bo cały dzień pada deszcz więc cztery beczki są pełne i na dzisiaj wody wystarczy .
06.03.
Na osiedlu coraz więcej majstrów.
Wodociągów nie widać więc majster robi okienka (wnęki) w scianie (dla żony- niech żyje fantazja :smile: ), tak między nami ładnie to wyszłoale ale chyba jej nie powiem bo uzna że zawsze ma racje z tą fantazja. Deszcz już nie pada więc majster jutro ma wolne.

08.03.
Udało sie jest woda !!!!
Mam dzień wolny , synek w szkole od trzech dni chodzi na rekolekcje . Rano rozwoże familie: praca żony , przedszkole córki , i zostajew samochodzie sam z Adrianemw (mój synek-budowlaniec), kiedy wchodze na temat że na działce będzie kopara kopać to już po rekolekcjach - szkoda że nie widzieliście jego buzi :smile:
no i co, tata robi synkowi wagary ale on mówi że to będzie nasza wielka tajemnica (i tak się mamie wygadał).Operator koparki -sterszy pan lubi dzieci więc Adrian ma farta -pół dnia w koparce (nowy model z radiemw kanbinie !!!) na odjezdne Adrian pozegnał Pana ze łzami w oczach a ja dwoma piwami za podejście do dzieci!
przyłącze wodociągowe
- nawiertka "wodociagów" 340 zł
- rura ,zasuwa kran ,,, 100 zł
- hydraulik (z koparą) 10m przyłącza x 70zł - 700zł
Uwaga : po zasypywaniu przyłącza przea fadrome nie znalazłem już granicznika :smile:

Ogólnie :pogoda jest piękna i tak trzymać :smile: .Dzisiaj inny sąsiad mnie zagadnał czy nie znam Wiarusa co się "wymądrza" na forum Muratora - no i jednak mnie zdemaskowano- teraz to juz poł osiedla wie , jedni się śmieją inni chwala i przychodzą po rady ale co tam dzisiaj niebo jest piękne.
09.03.(sobota)
godz. 8.30 wujazd na działke -wiosenne sprzątanie (sąsiedzi się dziwią po co - za tydzień będzie to samo).Zakładam sobie że dużo zrobie ale ...... to sąsiad przyjdzie pogadac ,to przyjedzie pan od okien albo od CO zaoferować swoje usługi i dzień mija , Adraian z Kinga (córka)i sąsiadem buduja baze z wolnych europalet ,żona grabi albo uzgadnie swoje pomysły wykończeniowe z majstrem- jest w niesamowita a co dopiero będzie przy płytkach, meblach , strach się bać :smile:
11.03.
Rano wstaje zły bo na spotkanie w Warszawie nie pojechałem -prikaz i trzeba było iść na 3 godziny do pracy :sad:
Popołudniowa rodzinna inspekcja - baza dzieci stoi, tynki na poddaszu wykonane w 50% - żona mówi że ładnie ze gładzi już nie trzeba będzie dawać ale to się zobaczy.Majster informuje ze znalazł tani styropaian (FS20)na posadzki 86zł za m3 bez rachunku - chyba wezme, ja znalazłem po 99zł\m3.Na nowo rozwija się "pogawędka" z żona o oświetlenie salonu ,kuchnia z jadalnią już uzgodniona -obyło się bez "rękoczynów"> w srode przyjeżdza elektryk na zakończenie (salon) ale chyba pozostawie zonie wolna ręke - myslę że wie jak salon ma wyglądać i jak to zrobić.
No dobra jest 1.00 idę spać, o stanie surowym moze potem, puytania i uwagi redakcyjne proszę kierować na prive - odpowiem w miarę mozliwości .
Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum