dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Anula

Dziennik Anuli i Pawła

Oceń ten wpis
Ufff, wygląda na to że chwilowo koniec z hydrauliką. Wczoraj fachowiec poprowadził rurki do grzejników na dole oraz rozprowadził podłogówkę w hallu i wiatrołapie. Teraz trzeba to zalać. Paweł wyjechał więc ostateczna decyzje co do rozmieszczenia grzejników podjęłam jednoosobowo (ciekawe jaka będzie reakcja). Wydałam mnóstwo pieniędzy na materiały do ocieplenia poddasza oraz do ocieplenia domu. Zamówiłam tez tynk zewnętrzny. W końcu zdecydowalismy sie na mineralny Ceresitu bo jest tańszy od akrylowego i ma dwa pasujące nam odcienie (nasze ściany będa w dwóch kolorach). Dzieki temu nie trzeba będzie go malować.
Kierownik budowy wczoraj rozwiązywał łamigłówke pod tytułem: jaka ma być wysokość wylewki zeby wszystkie drzwi sie otwierały i dało się jednocześnie chodzic po schodach? Hmmm, to nie było łatwe zadanie i ostatecznie chyba będziemy mieć co najmniej trzy poziomy: jeden w "mieszkaniu" jeden w garażu i jeden w przejściu pomiędzy nimi :smile:. Troche dużo jak na jeden mały domek. Dobrze że chociaż na górze dało sie zrobic jeden poziom. Ale to tylko dlatego że tam nie zamontowaliśmy na razie żadnych drzwi :smile:. Pewnie powinnam sie tym wszystkim bardziej przejąć ale na rzie sie nie przejmuję.
Okazało się także że trzeba wyciągnąć odpowietrzenie wentylacji ponad dach oraz że krany które chcielismy zostawić na zewnątrz w ścianie lepiej chyba nieco od niej oddalić. Mieliśmy wizje że te krany (do podlewania ogrodu) będą ukryte za jakimiś drzwiczkami ale kierownik stwierdził że zawsze sie trochę będzie lało i chlapało co nam zabrudzi elewację. No i będziemy mieli rury wystające ze ściany - a fe. CDN
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum