dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mdzalewscy

DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

Oceń ten wpis
DZIENNIK BUDOWY

Witam wszystkich i pozdrawiam.

TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE: - http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=446617#446617


Troszeczkę o projekcie:

- projekt indywidualny,
- powierzchnia użytkowa 242,95 m2
- technologia 3W na ceramice tradycyjnej, fundamenty również 3W
- ocieplenie: styropian (ściany) i wełna (dach)
- dach dachówka

Budujemy (ja i żona) około 160km od miejsca zamieszkania

Poniżej zbliżone foto przyszłego domku


Rzuty


Od 2003.05 do 2004.05 - był to czas gdzie szukaliśmy projektu, ekipy, materiałow i czytaliśmy Muratora

ekipa budowlana
- myślałem tak, mieszkam w biednym województwie będzie taniej wziąć ekipę i dokooptować ją pod Wa-wę, usłyszałem cenę od 25tyś + więźba i 30tyś. z więźbą do 35tyś.
- pojechałem w warszawskie i szukam - ceny ekip „nie markowych” były podobne, a ekipy powiedzmy to z górnej półki, krzyczały nawet 40-60kzł. „Kurde” ja chcę tylko jeden dom postawić.
- jadę w strony teścia, objechaliśmy mnóstwo miejsc, niektórym była budowa za daleko od domu, innemu żona jest chora i odsyłano mnie od jednych drzwi do drugich. W końcu coś jest pierwsza ekipa i tu zaskoczenie wybuduje za 20k zł, jadę dalej - druga również za 20k zł. Potem były jeszcze informacje na temat ostatniej ekipy i ustalanie szczegółów. Upuszczono mi 1k zł i ostatecznie pozostało 19k zł z więźbą. Ta ekipa to ojciec z 4 synami (w sumie ma chyba 9 dzieci)

Elektryk – bardzo miła Pani z ZE zaproponował mi swego, gdyż będzie taniej, bo on tylko dorabia, przyjechał (wyglądał na dobrego fachowca) i zaśpiewał za małą skrzyneczkę elektryczną do celów budowlanych + 1m kabla + roboty na max 1h. aż 1500zł i „nie znajdziecie taniej…..”, a jeśli nie chcemy go, to żąda 50zł bo wykosztował się, gdyż jego jeep pali 20l. gazu. Już miałem go brać, ale dzwonie po innych elektrykach i słyszę cenę około o 1k zł, 500zł - piechoto nie chodzi. Nadal szukam, dzięki jednemu z forum’owiczów, znalazłem innego, obejrzeli to wszystko na placu i krzyknęli, iż za 500 zł z materiałami zrobią, licząc że będą w przyszłości w domku kable kładli. Szok, tylko 500zł, niestety dobra cena była okupiona 1 tygodniowym opóźnieniem w podłączeniu prądu, gdyż panowie nie odbierali telefonów, gdyż się pytałem „gdzie mój prąd?” , ale winnym tego wszystkiego był ZE i wielka tam panująca korupcja, jak zapłacisz to obiór i prąd masz. Musiałem pożyczać prąd od sąsiada na tydzień.

Ceramika – pustaki (U-220+K3+Ackerman) kupiłem je jeszcze w marcu, bo myślałem, aby zdążyć przed vat’em, ale to już było i tak za późno, bo ceny już poszły w gorę, pojeździłem po hurtowniach i ceny zbliżone (upusty nie duże), wiec pomyślałem o producentach i zwiedziłem parę cegielni. Udało się, właściciele byli bardzo plastyczni, spory upust i w cenie transport z HDS’em. Na składach w momencie dostarczenia tego materiału na budowę za K3 chciano od 2zł do 2,40zł. Ja płaciłem 50% tej ceny, itd…

Studnia – udało mi się znaleźć Pana Stachonia i wybił 11 metry studni po upuście za około 52zł za metr. Miałem trochę problemów z pompą („takaja ruskaja machina”), wołałem go jeszcze raz, przyjechał zassał - dlaczego nie dają zaworu zwrotnego na dole (przy smoku), tylko na górze ?.

Geodeta – chciałem od razu wytyczyć dom z działką, średnia cena była około 100zł za punkt (12 punkty=1200zł), udało mi się znaleźć za 600zł, starszy miły i uczynny Pan, dobry fachowiec starej daty.

INNE – kupiłem sobie pilarkę elektryczną (najwyższy model Einhela) i inne mniejsze narzędzia, przedłużacze, wąż długi do wody, przerobiłem trochę przyczepkę samochodową, czas pomału się przygotowywać.

- znalazłem ogłoszenie w gazecie „sprzedam stal”, dzwonie okazuje się, iż została po budowie, cena 2k zł za tonę Fi12, biorę - dobra cena, biorąc pod uwagę, iż średnio na składach krzyczą 3000 zł, a nawet 3600 zł.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum