dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mdzalewscy

DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

Oceń ten wpis
WIĘŹBA + DESKOWANIE ~ 2 000 zł

Wygląda na to, iż bardzo dużo drewna pójdzie, Drzewa już zostały ścięte i odkorowane wczesną wiosną. Drewno pochodzi z własnego lasu i dostarczyliśmy go własnym transportem do tartaku i cięliśmy tylko z jednej strony (szerszej), czyli jeśli krokiew ma mieć 10x18 - to w tartaku zostało zrobiona tylko szerokość 18cm, a pozostałe 10cm mieliśmy ciąć w domu na „krajzedze”, koszty tartaku są wtedy około 50% mniejsze. Impregnowaliśmy (2 dni pracy) przez zanurzenie całościowe w siarczanie miedzi (w własnoręczne zrobionej długiej rynience z drewna), jak się dowiedzieliśmy to tartaki również tego środka używają. Ręce teraz bardzo pieką, bo nie używałem rękawic gumowych, koszmar. W drewno ten siarczan bardzo dobrze wszedł (jak się później okazało po ścinkach). Drewno woziliśmy żukiem (150km do budowy), ludzie patrzyli z niedowierzaniem jak można żukiem wieść drewno 10 metrowe, ale Teść sam zbudował dłużyce, wyjeżdżaliśmy nocą, bo dużo mniejszy ruch, ale jeden transport nasz kosztował 100zł, a nie 600zł (w przypadku wynajęcia ciężarówki), a transportów było 3,4. Okazało się iż mało drewna i to sporo mało, sam wyliczałem jego ilość i nie wziąłem pod uwagę, niektórych elementów konstrukcyjnych , których nie było widać na rzucie więźby, np. jętki, słupki, itd…, a są. Specem nie jestem, wyliczyłem jak umiałem, w sumie pomyliłem się o jakieś 30-40%

Impregnat – 100zł
Tartak – 1000zł
Śruby + gwoździe – 300zł
Inne, np.- folia pod murłate, gaz do żuczka, itd…. – 600zł

Miało być szybko, a ciągnie się i ciągnie mieli dach postawić w 1-2 tygodnie, a stawiali w 1 miesiąc + deskowanie 2 tygodnie, Majster czekał na jakieś cieśle, a on miał inną robotę, potem zachorował. Koszmar, tak długo

Znowu zabrakło drewna, trzeba jechać do lasu i ściąć, będzie mokre, ale nie jest to drewno na główne krokwie, więc ładnie to już na dachu podeschnie i będzie O.K. Drewno mokre jest ciężkie, jak tak dłużej będzie to niedługo wystąpię na olimpiadzie w podnoszeniu ciężarów.

Deskowanie no i jeszcze raz zabrakło drewno, i teraz ma wystarczyć, ale jeszcze raz zabrakło drewna



Jest już dach wygląda przyjemnie, mocno, wszystko jest bardzo solidnie, "dom już jest"
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum