dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

trach

Trach i jego dziennik

Oceń ten wpis
Witam wszystkich na moim placu budowy...

Lepiej późno niż wcale... więc choć budowa już zaawansowana, rozpoczynam niniejszym dziennik.

A zatem na początek: co i gdzie się buduje ?

Budujemy wg. projektu typowego Muratora D21 - Tradycyjny, z dwoma istotnymi modyfikacjami. Pierwsza: ściana będzie jednowarstwowa (Poromur). Drugą modyfikację widać na modelu: taras został przeniesiony na elewację ogrodową i zadaszony. Oprócz domku będzie budynek gospodarczy (garaż+warsztat+kuchnia letnia z piecem chlebowym), piwnica ziemna, drewniany składzik, zbiornik na gaz i (już na polu za płotem) WC.

A oto model (zmodyfikowana wycinanka dołączana do projektu):Działka ma 1,018 ha, szerokości 22,20 m, z prawem zabudowy siedliskowej na pierwszych 130 m licząc od drogi, i leży na końcu wsi Żelków w gminie Skórzec, 5 km od granicy miasta Siedlce w kierunku na południowy zachód.
Dla ścisłości: w gminie nasza wieś zwie się Żelków, na mapie drogowej nie ma wcale nazwy, na topograficznej ktoś napisał w tym miejscu Pielechów, na drogowskazie jest napis Żelków II, miastowi mówią Żelków-Kolonia myląc ją z inną wsią, a tutejsi nazywają ją Kierz.
To teraz już wiecie gdzie się budujemy :D ...

A tak to wygląda na mapce (ogrodzenie obejmuje pierwsze 120 m z około 450 m całości działki, reszta ciągnie się w prawo aż do sąsiedniej wsi) - północ jest na godzinie ~11:30 (z poprawką na przekoszenie mapy):Co tu widać (legenda):
- domek,
- budynek gospodarczy,
- nasyp kryjący piwniczkę i zbiornik z gazem
- trawnik przed tarasem i ogród warzywno-owocowy
- WC na pasie ugoru
- a dalej już tylko las (sosna, brzoza, dąb czerwony,...)

(Ciąg dalszy nastąpi)
------------------
Andrzej (Trach)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum