dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ada & Rafał

Dziennik Ady i Rafała

Oceń ten wpis
mamy już za sobą pierwszy miesiąc w nowym domu a więc do naszej skrzynki pocztowej wpływają pozdrowienia od zaprzyjaźnionych instytucji, jak zakład energetyczny, zakład wodociągowy itp ( he he ).

Bardzo nas intrygowało ile kosztuje utrzymanie domu, z tego co widać do tej pory nie będzie tak tragicznie, mimo że nie należymy do osób, które jakoś szczególnie oszczędzają energię. Jak jest zimno to dogrzewamy, jak było za gorąco, działała klima, woda lała się w ogrodzie cały sierpień, odkąd kupiliśmy suszarkę, to nawet nie chce nam się rozwieszać prania itp..

A więc:

prąd 360 PLN ( od 01.07 do 10.09 )
woda 120 PLN ( od 01.07 do 10.09, większość wody poszła na ogród )
śmieci 36 PLN ( za 1 miesiąc )
szambo 0 PLN ( jeszcze się nie napełniło, ale myślę że stanie się to lada dzień, mamy zbiornik 10m3, jedno wybranie kosztuje 130 PLN )
gaz 0 PLN ( jeszcze nam nie podłączyli :(
ochrona 122 PLN ( za 1 miesiąc )

Z tego co widać, energia elektryczna stanowi największy składnik kosztów utrzymania, jednak wartość ta jest napewno zawyżona, gdyż z powodu braku gazu ciepła woda i ogrzewanie jest na prąd. Gaz ziemny jest sporo tańszy niż prąd tak więc ogólny koszt powinien być niższy, oczywiście w zimie będzie gorzej.

Myślę że w okresie letnim i przejściowym, średni koszt utrzymania domu będzie wynosił ok 350 PLN miesięcznie, a w zimie ? Zobaczymy.

Czy to dużo czy mało, nie wiem, ale w porównaniu do kosztów utrzymania 50 m2 mieszkania ( 450 PLN miesięcznie ), w którym mieszkaliśmy do tej pory nie wygląda to źle.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum