dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kingaa

Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

Oceń ten wpis
Jedno co nam niezmiennie sprzyja od samego początku budowy to pogoda :D Wczoraj zalewaliśmy strop - dzisiaj jak na zamówienie deszczyk :) Wcześniej, przez cały czas murowania i szalowania było ładnie, jak padało, to wieczorem, albo tylko chwilę... Jeszcze wcześniej - w czasie wykopów było pięknie, a zaraz po zalaniu ław - deszczyk :) Chyba mamy jakieś chody tam na górze :wink:

Z mniej przyjemnych rzeczy: tak właściwie, to jesteśmy........ nie powiem, bo nie będę się wyrażać... To po to tyle czytam forum, muratora, itp, gadam z ludźmi, żeby potem nie dopilnować??? :evil: W ubiegłym tygodniu będąc na budowie, coś nas tknęło: czemu ten fundament pod komin taki mały? Zmierzyliśmy - faktycznie - zamiast 120x120 cm ma 80x80 :o O rany, jakim cudem tego nie zauważyliśmym :o Kurka, może nie powinnam się tu przyznawać, toż to wstyd :oops: Dodam, że to jeszcze robota majstra, którego wywaliliśmy... ufff całe szczęście, aż strach pomyśleć jakie kwiatki by nam jeszcze stworzył :-?

Kolejny błąd inwestorów: zapomnieliśmy o kanalizacji w garażu :oops: W projekcie nie było, my chcieliśmy zrobić i się zagapiliśmy :roll: a garaż już zasypany i ubity... Chyba jednak za dużo mamy na głowie... aż się boję myśleć co będzie przy wykończeniu :roll:

Wybraliśmy wykonawcę przyłącza wodnego - tak jak się spodziewałam, będzie to ta sama firma, co robi kanalizę: zażyczyli sobie 4,5 tys. za przyłącze z obsługą geodezyjną, odbiorami, itp. itd. W porównaniu z 6 tysiącami pana nr 1 (bez geodezji!) to spora różnica, pan nr 3 się nie odezwał, chociaż miał dać wycenę tydzień temu
(Benicio - to Twój kuzyn!), a więcej nie mam czasu szukać :wink:

A tak poza tymi wszystkimi "drobiazgami" to nasz domek jest śliczny !!! Nie wyobrażacie sobie (...a zresztą, pewnie większość z Was to wie...) jakie to jest uczucie po raz pierwszy wejść na pięterko, spojrzeć na okolicę z wysokości naszej sypialni :P W takich momentach bledną wszystkie problemy :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum