dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Świerkowisko Marzeny i Rafała

cd.

Oceń ten wpis
Witam.
Ponieważ zakończyłem etap remontu i rozbudowy swojego domku do stanu surowego otwartego to mogę podać koszty jakie poniosłem.
Całkowite ogarnięcie starego domu (95 m2)z wykonaniem:
Przebudowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych parteru (całkowita zmiana elewacji) wewnątrz kilka nowych nadproży,
przebudowa wejść w piwnicy i do piwnicy z ogrodu,
Ława fundamentowa pod nowe schody, nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne do piwnicy, taras 25m2,
Ocieplenie fundamentów - do poziomu stropu piwnicy,
Rozbiórka starego dachu,
Zwieńczenie parteru,
Dobudowanie poddasza (3 pustaki plus wieniec) ze wszystkimi ścianami działowymi,
Dolanie brakującego stropu (30m2),
Dach z pełnym deskowaniem pod papę (190m2) - dach dwuspadowy z dwoma lukarnami,
ocieplenie lukarn,
Udrożnienie starych kominów - dobudowanie ponad dach,
Stare stropy Kleina zostały wzmocnione poprzez powspawywanie pomiędzy belki drutu zbrojeniowego,
Dom po zmianach ma 190m2 powierzchni.
Całość terenu budowy oczyszczona i pozamiatana.
Kwota za wykonanie: 51500 zł
Dodam, że prace trwały równo 4 miesiące. Majster z pomocnikiem, dodatkowo około 30 dni drugi pomocnik, do więźby 8 ludzi (jeden dzień pracy), na budowie nie wypito nawet jednego piwa o wódce nie wspominając, Do pacy przyjeżdżali codziennie o 7 rano (sąsiad regulował zegarek zawsze jak otwierali bramę) - praca codziennie do 18.00.

Judka pisze:

To takie ekipy istnieją jeszcze naprawdę?!
Oj też byłem w szoku. Mój majster powiedział, że jest teraz tak samo zawzięty na robotę jak kilkanaście lat temu na wódkę. Zresztą było to widać na placu budowy. W sylwestra pracowali do 20.00 a w wigilię do 17.00

Najgorsze masz już chyba za sobą.
Chyba tak. Opanowane konstrukcje i dobudowane poddasze.
Po prawdzie myślałem, że w lutym zaczniemy dalsze prace (zimy miało nie być jak w poprzednich latach), a tutaj proszę - ani myśli puścić. Trzeba czekać na odwilż i dalej do roboty.

No i stało się...
Żona wczoraj zadała mi pytanie:
Rafałku czy Ty to wszystko jeszcze ogarniasz...?
Do czasu przed pytaniem myslałem, że TAK. A teraz głowa pełna.
Mój plan zakładał wykonanie w marcu i kwietniu instalacji:
elektrycznej, hydraulicznej,
TV,
rekuperacji,
ewentualnie komputerowej,
Potem podłogi parteru ( keramzyt i styro a na to podłogówka i wylewka) Pdłoga poddasza użytkowego (styro i wylewka)
Tynki,
Okna,
Ocieplenie poddasza.
Czy coś jeszcze do etapu zamkniętego?
Czy to już czas by konkretnie ustalić jaki piec gazowy wybrać?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze