dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
Korzystając z okazji (czekam na uzgodnienia) napiszę kilka słów na temat planowanych przez nas zmian w projekcie podstawowym.
Stan surowy: ławy i fundamenty robimy zgodnie z projektem (ławy 30cm wys., ściany z bloczków), dodając tylko na zew. stronie ścian fundamentowych na styropian warstwę geowłókniny. Dodatkowo z uwagi na gliniaste podłoże zamierzam pod chudziaka dać warstwę piasku – ławy bezpośrednio na glinie nierówno osiadają.
Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe zmieniam na Porotherm 30 (na zaprawie z dodatkiem perlitu) i wełna mineralna Rockwool system EcoRock-L (z tynkiem mineralnym). Stropy systemowe ceramiczne Porotherm zamiast Teriva. Nadproża także Porotherm. Na poddaszu zamierzamy podnieść o 20cm ściankę kolanową.
Dach: dachówka cementowa Braas celtycka brązowa Lumino (niebieska proponowana w projekcie wygląda bosko, ale cena także jest niebotyczna)
Zmiany wewnątrz: na dole bez rewolucji: chcemy pozmieniać wymiary okien w kuchni i w garażu, poszerzyć drzwi do garażu, dodać łuk w salonie – ogólnie układ nam się podoba. Góra: chcemy dodać okna dachowe w najmniejszej sypialni i w pralni. Być może przesuniemy ścianę między dużą, a średnią sypialnią tak aby jeszcze bardziej powiększyć tą większą. W łazience będziemy starali się ulokować wannę i kabinę prysznicową.
Tak naprawdę wszystko będzie jasne po adaptacji podczas której chcemy z architektem wszystko dokładnie przegadać, żeby potem nie trzeba było poprawiać projektu w trakcie budowy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum