dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
4.06.2004 odebrałem dziś warunki techniczne przyłącza energetycznego wraz z propozycją umowy na przyłączenie do sieci. Warunki techniczne to jednostronicowy dokument, w którym opisane są parametry techniczna przyszłego przyłącza wraz z pracami, które muszą być wykonane wcześniej (rozbudowa stacji transformatorowej itd.). Z dokumentu dowiedziałem się m.in. do którego słupa będę podłączony, jakim kablem i jakie będę miał zabezpieczenia przedpomiarowe (40A) i zalicznikowe (25A – trochę mało, może to potem zmienię).
Po raz kolejny rozmawiałem z moim sąsiadem – majstrem i chyba się dogadaliśmy – stanęło na 33 tyś za stan surowy otwarty, trochę dużo (wcześniej byłem zdecydowany na firmę za 31 tyś), ale za to jako lokalny majster kupi mi materiały tam gdzie najlepsze i najtańsze. Mam zamiar kupować materiały przez jego firmę czyli na 7%, ale nie ustalam z góry kosztów materiałów, wszystko będziemy ustalać na bieżąco. Będę kontrolował faktury i ilość zużytego materiału. Myślę, że tak jest lepiej, niż ustalić już dziś konkretną kwotę za materiały. Wtedy mogą pojawić się problemy z oszczędzaniem ekipy na jednych materiałach bo inne podrożały – materiały to mój problem – majster ma tylko je kupować, decyzję podejmował będę ja.
Przy okazji „mój wykonawca” rzucił okiem na rozbierany przeze mnie bud. gospodarczy. Chciałem się go poradzić czy coś z tzw. odzysku może się przydać na budowie – okazało się, że ani drewno ani cegły do niczego się nie nadają – swoją drogą mi też się tak wydawało. Ustaliliśmy też wstępnie jak na potrzeby budowy zorganizujemy wodę i prąd. Woda będzie ze starej studni na działce (ma załatwić pompę), a prąd pociągniemy jego kablami od moich rodziców, czyli z za płotu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum