dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
Przez ostatnie dni mocno myślałem nad technologią ścian zew. Jak już pisałem zacząłem skłaniać się ku cegle silikatowej. Obecnie utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że silka jest tym czego szukałem. Tak więc przeszedłem teraz do fazy wyboru konkretnej cegły. W mojej okolicy (do 100km) jest kilka cegielni: Jedlanka (moi rodzice brali z niej cegłę na swój dom 20 lat temu), Radom (należąca do koncernu Xella), Wieliszew (także Xella). Oferta Jedlanki jest atrakcyjna cenowo, ale jak zwrócił mi uwagę jeden z forumowiczów, dość uboga - ja zwróciłem przede wszystkim uwagę na brak w ofercie kształtek nadprożowych „U”. Dziś sprawdzałem co mogę uzyskać w składach w mojej miejscowości. Zaproponowano mi cegły z Wieliszewa (czyli Silka Xella) za cenę 2,48 netto/szt. (cegła 18, klasy 15, P+W, wliczony transport i rozładunek, towar zapaletowany). Daje to koszt 1m2 muru równy 36,5PLN netto (przy zaprawie 1cm, czyli 14,7 cegły na 1m2). Oferta nie zwróciłaby mojej zbytniej uwagi, gdyby nie fakt, że osoba mi ja proponująca okazała się moim kumplem z boiska z czasów podstawówki, co w dalszej kolejności spowodowało, że zostałem zaproszony na kawę w celu dalszych negocjacji ceny. Zobaczymy co z tego wyniknie tym bardziej, że akurat cegła Silka pasuje mi z racji możliwości dokupienia np. owych kształtek „U”. Dodatkowo okazało się, że pracownia Archipelag a której mam projekt Manueli wypuściła niedawno wersje Manueli z Silki. Dzwoniłem do Wrocławia i okazało się, że istniałaby nawet możliwość wymiany, ale jest dla mnie trochę za późno. Pozostaje mi jeszcze jedno wyjście zaproponowane przez pracownika Archipelagu tzn. zakup za 70 PLN wersji roboczej projektu, takiej dla wykonawcy – do urzędu poszedłby ten który mam tylko z adnotacja architekta adaptującego o zmianie technologii ścian na silkę, a wykonawca budowałby już z tego gotowego optymalizowanego pod silkę. Jeżeli zdecyduję się akurat na Silkę Xelli to chyba tak zrobię. Jeśli chodzi o mojej dylematy, to mam jeszcze jedna wątpliwość: dotyczy ona grubości ściany – na stronach Xelli jest napisane, że cegła 18cm w zupełności wystarcza, z punku widzenia norm, mój architekt adaptujący kręci głową, choć sam przyznaje, że nie przeliczał tego. Jutro jeszcze raz zadzwonię do Archipelagu z pytaniem co oni wybrali do wersji silkowej, jeśli 18 to nie będę się dłużej wahał.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum