dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
12.08.2004 Smarowanie Dysperbitem zakończone. Ekipa też chyba się cieszy, bo już mieli dosyć tej „czarnej roboty”. Został nam nie tknięty pojemnik 20kg – zwróciliśmy. Tak więc na nasze fundamenty (60m2 zew. i 95m2 wew.) poszło 220kg tego specyfiku. Wydaje mi się, że podsypka też już skończona, chociaż jeden z pomocników mówił, że jeszcze jedna wywrotka piachu przyjedzie. Około południa okazało się, że jutro będziemy mieli cegłę – Silka z Radomia – 20 palet czyli ok. 80m2 ściany. Na początek wystarczy. Po południu odebraliśmy z hurtowni polistyren URSA– 52,5 m2. Dokładną cenę będę znał jutro. Sprawdziłem dziś także, że moja hurtownia ma umowy pozwalające taniej kupić komin Schiedla i klinkier do obłożenia go, czyli cegłę CRH-Klinkier.

Tak więc jutro będziemy ocieplać ściany fundamentowe. Abizol ST już czeka, mamy go 80kg, ponieważ wydajność tego lepiko-kleju jest 1-1.5 kg/m2. Udało mi się namierzyć geowłókninę – kupimy ją jutro w Leroy-Merlin. Cena ok. 5PLN brutto za m2 – jak najbardziej do zaakceptowania.

Spotkałem się dziś z dwoma szefami ekip ociepleniowych. Obaj dziwili się, że już teraz o tym myślę, „przecież jeszcze nie ma ścian”. Jeden bez problemu zaakceptował rozwiązanie usługa + materiał za 7% VAT – jego cena robocizny to 27PLN/m2 netto. Drugi „musi się skonsultować ze swoją księgową”, a jego cena to 25PLN/m2. Obaj sprawiali dobre wrażenie.
Najgorsze jest to, że jutro znowu zapowiadają deszcz.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum