dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
16.08.2004 Murowanie ścian rozpoczęte. Na mniej więcej połowie obrysu budynku mamy już pięć warstw Silki czyli 1m wysokości (15m2 muru). Po długich rozmyślaniach zdecydowałem, że jednak murujemy za zaprawę tradycyjną. Ma to swoje wady, ale i zalety, m.in.: cegła wraz z fugą ma równo 20cm wysokości, półprodukty są łatwo dostępne i w każdej chwili można dowieźć brakujący składnik, no i nie muszę się trzymać za portfel gdy z pomiędzy cegieł wyciśnie się trochę zaprawy i spadnie na ziemię. Pod pierwszą warstwę cegieł oczywiście położyliśmy folię w ramach izolacji (szerokość 50cm). Dzięki braku spoin pionowych murowanie litej ściany idzie naprawdę szybko. Zaprawę w pionie dajemy tylko w narożnikach, albo tam gdzie docinana jest cegła i nie ma łączenia na zamek (czyli pióro-wpust).

Dziś pojawiły się już pierwsze dylematy dotyczące ewentualnych szerokości otworów w ścianach. Po konsultacjach z dostarczycielami stolarki musieliśmy o 3cm rozszerzyć otwór na drzwi wejściowe, dodatkowo już sami zdecydowaliśmy, że przejście z kuchni do salonu/jadalni poszerzymy z 125cm do 145cm.

W związku z tym, że nasz wykonawca wystawił nam pierwszą fakturę cząstkową mogę zaprezentować rozliczenie ław fundamentowych, podaję ceny netto:
1. Robocizna (w tym wykopy koparką) - 3000PLN
2. Piasek na podsypkę ław fundamentowych - 230PLN
3. 3,5m3 betonu B-7,5 z transportem - 380PLN
4. Stal zbrojeniowa - 1188PLN
5. 19,5m3 betonu B-20 z transportem i pompą - 3382PLN
RAZEM: 8180PLN

Jutro zapowiada się znów dobra pogoda, więc mam nadzieję, że pojawi kolejne 15m2 ścian.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum