dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
26.08.2004 Znów musimy przeprowadzić małe roszady w kolejności prac, bo nie ma już cegły M18.
Ekipa wzięła się więc za działówki. Na początek zostały zalane minifundamenty (20-30cm głębokości) delikatnie zazbrojone. Następnie będą murowane bloczki fundamentowe - będą ustawiane węższą podstawą tak aby tworzyły miniścianę fundamentową o grubosci 12cm i wysokość na jeden (24cm) lub dwa (48cm) bloczki. Wszystko oczywiście będzie izolowane przeciwwilgociowo jak zwykła ściana. No i na to ściany z drążonej Silki M8.

Na sobotę zaplanowałem obsypywanie budynku żwirem, instalując oczywiście geowłókninę. Z racji wolnej soboty będę mógł w tych pracach uczestniczyć, więc wszystko będzie zrobione dokładnie tak jak sobie wymyśliłem.

Po południu odwiedziłem osobiście największy skład w okolicy, czyli hurtownię Kowalczyka w Koniku Nowym. Założeniem było zamówienie stropu Porotherm. Przez telefon była mowa o rabacie 10% z możliwością dalszych negocjacji. Ostatecznie stanęło na 15% rabatu na pustaki stropowe i 13% na belki. Dodatkowo okazało się, że od ręki mogę u nich kupić komin Schiedla Rondo Plus fi20 wys. 8m. Wynegocjowałem rabat 10% i jeszcze szczęśliwie trafiłem na doradcę technicznego Schiedla, który zaproponował że przyjedzie na nasz plac budowy i zrobi murarzom lekcje instruktażową składania tego komina - jednym słowem pełen sukces (no może nie licząc kwoty na fakturze 10.000PLN brutto). Strop i komin mają przyjechać w poniedziałek rano.

Kolejna dostawa cegły także ma być w poniedziałek, tak więc przestój będzie minimalny.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum