dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
14.09.2004 Tak jak się spodziewałem zalewanie stropu w sobotę było terminem całkowicie nierealnym. Do soboty udało się ekipie ułożyć belki i pustaki stropowe oraz częściowo wykonać wieńce i podciągi. Wczoraj i dziś kończone były wieńce i przygotowywane balkony, a także murowany był komin do kominka – Rondo Plus. Jutro zalewamy – na 90%, wszystko zależy od pogody i możliwości betoniarni.

Podczas układania stropu dwukrotnie budowę odwiedził kierownik budowy. Końcowy odbiór odbył się dziś wieczorem – wszystko jest w porządku, a nawet lepiej. Dodatkowo jeszcze dziś rano zamarudziliśmy ekipie, że w zasadzie to ściankę działową między górną łazienką, a suszarnią to chcemy w trochę innym miejscu niż w projekcie – majster załamał ręce, bo musiał dwie belki wieńca i żebro rozdzielcze demontować i przesuwać belki stropowe, tak aby podwójna belka wyszła bezpośrednio pod ścianką.

Równolegle z przygotowaniami do stropu prowadzę rozpoznanie na temat: drewna na więźbę, cegły na kominy i bramy garażowej. Ceny drewna kształtują się na poziomie 570-600PLN netto za m3 w zależności od długości krokwi, do tego 60-100PLN za m3 impregnacja zanurzeniowa. Niestety ciśnieniowa w okolicy nie jest dostępna. Na całość trzeba czekać 2-3 tygodnie, więc problem staje się palący. Nieciekawie jest też z cegłą klinkierową, którą sobie upatrzyliśmy – wszystkie okoliczne hurtownie odsyłają mnie z kwitkiem. Najlepsza sytuacja jest z bramą garażową – sklep w którym kupiłem okna sprzedaje Wiśniowskiego. Dostałem dość atrakcyjną ofertę na bramę segmentową 260x225 z kasetonami za 2850PLN brutto z montażem, do tego dopłata 350PLN za kolor z palety RAL (inni krzyczeli 3200 za samą bramę).

W sobotę odwiedził naszą budowę spec od kominków. Rozmawialiśmy o technicznych aspektach rozprowadzenia ciepłego powietrza do pomieszczeń na górze i do gabinetu na dole (z tym będzie najwięcej problemów – niezbędny będzie wymuszający ciąg wentylatorek). Główne założenie mamy takie, że nie stosujemy turbiny DGP tylko wykorzystujemy grawitację – gdy zabraknie prądu ogrzewanie z kominka dalej będzie działać.

Bank Pekao S.A. złożył mi ostateczną ofertę na kredyt:
- oprocentowanie 5,55 przez rok, potem Wibor 3M + marża równa 1,5% (wcześniej marża 2%)
- prowizja za rozpatrzenie wniosku 0 PLN
- prowizja za udzielenie kredytu 1,15% (wcześniej było 1%, ale to była chwilowa promocja)
- prowizja za wcześniejszą spłatę 20PLN (dowolna liczba razy w dowolnym momencie)
- wycena stanu aktualnego inwestycji - jednorazowo 168 PLN
- jeśli uda mi się dość szybko ustanowić hipotekę, nie będę musiał ubezpieczać na okres przejściowy kredytu
- odpadła nam kwestia mojego ubezpieczenia na życie bo od 1 września moja małżonka rozpoczęła pracę
jest to już propozycja bardzo bliska moim oczekiwaniom, więc być może się dogadamy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum