dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
23.09.2004 We wtorek zamówiłem drewno na więźbę. Po kosmetycznych zmianach dokonanych przez majstra zamówienie wygląda następująco:
- 14x14cm 60mb (kawałki 4-6mb)
- 16x24cm 4szt. po 12mb i 5szt. po 5mb
- 16x22cm 4szt. po 5mb
- 8x16cm 32szt. po 6mb
- 6x18cm 12szt. po 6mb
- 10x18cm 2 szt. po 5mb
- 4x12cm 13szt. po 6mb
Ostateczny koszt po negocjacjach wynosi 5600PLN netto i do tego 900PLN impregnacja. Termin dostawy 14dni(+-3). Dziś dzwoniąc do składu żeby upewnić się czy zamówienie jest realizowane dowiedziałem się, że drewno przyjedzie z okolic Zamościa w ustalony terminie.

Przez ostatnie dni ekipa murowała ścianki kolanowe (prawie na całości są już wymurowane na wysokość czterech cegieł) oraz wylewała pionowe trzpienie. Wczoraj pokazał się pierwszy kawałek górnego wieńca. W pewnej chwili mieliśmy mały problem konstrukcyjny ponieważ z racji podnoszenia ścianki kolanowej o jedną cegłę okazało się, że okna (wys. 170cm) w jednej z lukarn podniosą się ponad sufit na poddaszu. Żeby uniknąć zmiany zamówienia w M&S, zdecydowaliśmy się obniżyć pod tymi oknami wieniec o jedną cegłę - bedzie po prostu mały uskok. Obniżenie pojawi się dokładnie pomiędzy dwoma trzpieniami więc konstrukcja nie będzie zagrożona.

Wczoraj zdecydowałem się na wykonawcę ocieplenia wełną. Z szefem firmy spotkałem się już miesiąc temu. Wtedy ustaliliśmy warunki (27PLN netto za m2 elewacji na gotowo z tynkiem). Zasygnalizowałem mu, że może się okazać, że robota będzie wykonywana na raty tzn. wełna z siatką teraz, a tynki na wiosnę - nie było problemu. Wszystko oczywiście na 7%VAT. Ekipa może się u nas pojawić za trzy tygodnie. Zobaczymy czy już będziemy mieli ofoliowany dach.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum