dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Rating: 3 votes, 3,67 average.
29.09.2004 Tak jak zapowiadał majster przez ostatnie dni nie wiele urosło na naszej budowie. Ekipa mozolnie wylewała trzpienie i górny wieniec. Przedwczoraj i wczoraj wylewane były łuki balkonowe, co w zasadzie wyczerpuje roboty konstrukcyjne na piętrze. Pozostaje oczywiście kwestia kosmetycznych poprawek, gdy pojawi się więźba, ale na razie to chyba wszystko. Bardzo jestem ciekaw widoku rozszalowanych łuków - po wirtualnym dołożeniu dachu, będzie można sobie wyobrazić jak zaprezentuje się całość.

Cały czas walczę o cegłę na kominy. Po długich poszukiwaniach musiałem zrezygnować z Sahary Ton połówkowej z CRH Klinkier - nie ma i nie będzie w najbliższym czasie. Ponieważ kominy mają być żółte nasz wzrok skierował się więc ku Saharze Cieniowanej - ta podobno jest do dostania w wersji połówkowej.

Ostatnio kilka osób zwróciło mi uwagę, że dość pochopnie wybrałem na obudowę komina cegłę połówkową. Rozwiązanie takie podrzucił mi mój majster gdy powiedziałem mu, że kominy będą systemowe. Chodziło nam przede wszystkim o ciężar komina i jego grubość zarówno w pokojach poddasza jak i na zewnątrz. Obudowa z cegły połówkowej będzie zabierać mi mniej powierzchni wewnętrznej, a dodatkowo lekko odchudzi komin, który w przypadku cegły pełnej miałby długość 1,2m a szerokość 60cm - moim zdaniem takie proporcje nie wyglądały ładnie na dachu. Oczywiście nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie gdyby producent komina nie zapewnił mnie, że Schiedel Rondo Plus nie musi być obudowywany pełną cegłą. Jego wewnętrzne ocieplenie zapewnia, że temperatura na zewnątrz kształtek jest prawie taka jak otoczenia.

Wczoraj zapłaciłem za wełnę Rockwool'a - faktura wystawiona jest na mojego wykonawcę. Po rabacie 20% cena netto wyniosła 51,90 PLN/m2 za system FasRock GL czyli ten bez tynku mineralnego (mam zamiar zastosować tynk silikonowy lub silikatowy w dość intensywnym kolorze, a tynk mineralny takich możliwości nie daje).

Plany na najbliższe dni to rozszalowywanie stropu i wstępne prace hydrauliczne, tarasy zewnętrzne i kominy na piętrze. No a potem więźba.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum