dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
22.10.2004 Dziś w więźbie przybyła kwadratowa ramka. Ekipa klnie na czym świat stoi na wagę elementów naszej więźby. Majster po konsultacji z kierownikiem budowy lekko zmodyfikował układ ramki i rozpierających krokwie koszowe jętek. Stwierdził, że takie rozwiązanie pozwoli na mocniejsze spięcie konstrukcji lukarn z główną więźbą. Zobaczymy tylko czy na te pomysły starczy drewna. Swoją drogą w konstrukcji więźby nikt z nas nie znalazł elementów stanowiących konstrukcję drewnianego ocieplanego sufitu. Prawdopodobnie drewno na ten cel będzie trzeba zamówić dodatkowo.

Dziś wraz z kierownikiem budowy sporządziliśmy kosztorys na potrzeby kredytu – mimo dość dużego zaawansowania prac trudno mi było przewidzieć w którym miesiącu będę układał podłogi albo instalował grzejniki. Ponieważ zawsze można rozliczyć transzę wcześniej, ale nigdy później, w całym kosztorysie dałem sobie zapas czasu gdyby coś się obsunęło – ostateczne zakończenie budowy nie może więc nastąpić później niż luty 2006. Jutro ostatnie brakujące dokumenty zaniosę do banku i po weekendzie podpisanie umowy. A jeszcze jutro na budowę przyjedzie po raz pierwszy kontrola z banku.

Majster wreszcie dostarczył mi kolejną fakturę, tak więc przedstawiam kolejne rozliczenie tym razem obejmujące ściany parteru, strop i ścianki kolanowe (ceny netto):
Robocizna - 19812PLN
Żwir na obsypanie fundamentów - 250PLN
Piach pod posadzki - 360PLN
Silka M18 i M8 - 4670PLN
Drewno (deski, stemple) + gwoździe - 1661PLN
Kształtki wentylacyjne - 173PLN
Zaprawa do murowania (cement, dodatki, piach) - 1085PLN
Beton B-20 na strop (15m3) - 2550PLN
Stal na strop - 1680PLN
Strop Porotherm + Schiedel - 8705PLN
RAZEM: 40946PLN
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum