dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
15.11.2004 Główna wiadomość dnia: dekarze weszli na nasz dach. Osobiście ich pracy nie widziałem, ale podobno wyglądało to jak abordaż naszej Manueli, bo siedmiu ludzi ganiało po dachu jak szaleni. Efekt to prawie cały dach ofoliowany i ołacony w jeden dzień! Takiego tempa jeszcze na naszej budowie nie było. Niestety są i nie zbyt miłe wiadomości: szef dekarzy stwierdził, że w połaciach są zagłębienia - prawdopodobnie główne krokwie narożne ugięły się pod własnym ciężarem. Sprawa podobno jest to skorygowania na łatach i kontrałatach, ale wiadomo, że nie za darmo.

Murarze w sobotę skończyli wreszcie kominy. Przyglądając się im z bliska nie jestem zachwycony dokładności i estetyką wykonania, ale już z poziomu ziemi wyglądają bardzo ładnie. Tak na marginesie okazało się, że zostało nam trochę cegły klinkierowej z kominów - 150 sztuk - na razie nie wiem na co, ale może się jeszcze do czegoś przyda. Dziś rano przyjechał wreszcie ostatni transport Silki. Dwie palety M18 na szczyty lukarn i 8 palet M8 na działówki na poddaszu. Mam nadzieję, że dość szybko te ścianki staną, bo zależy mi na montowaniu okien i drzwi zewnętrznych już po zakończeniu murowania.

Cały czas z obawami patrzę na prognozy - mrozy już tuż, tuż, a my chcemy jeszcze w tym roku ocieplić.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum