dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
26.11.2004 W naszym domu zrobiło się cicho i nieco cieplej, wszystko to za sprawą uszczelnienia okien i częściowego obłożenia ścian wełną. Mimo surowości wnętrza miło jest wejść do siebie do domu i pospacerować po względnie ciepłych pomieszczeniach.

A jeśli chodzi o szczegóły to właśnie jesteśmy po montażu parapetów (niestety jak pisałem wcześniej dwóch bedzie na razie brakować) i po częściowym montażu przyłącza energetycznego. "Częściowym" ponieważ elektryk zrobił co do niego należało, a teraz kolej na Zakład Energetyczny - formalności załatwia elektryk w ramach usługi. Skrzynkę zewnętrzną zamontowaliśmy z boku drzwi wejściowych. Jest biała i duża, ale mam nadzieję, że po obłożeniu jej wełną nie będzie się zbytnio rzucać w oczy. Jako pedant w temacie mostków termicznych kazałem elektrykowi, aby pomiędzy skrzynkę, a ścianę dał 5cm styropianu - ciągłość ocieplenia ponad wszystko.
Parapety wyglądają extra, jeszcze bardziej niż myślałem pasują do koloru okien. Efekt zmniejsza brudno-zielona wełna wokół, ale od czego jest wyobraźnia. Tak jak kiedyś pisałem parapety zostały zamontowane na wspornikach mocowanych do ściany pod parapetem. W samych parapetach od spodu zostały fabrycznie wklejone śruby mocujace. Całość wygląda bardzo solidnie.

Dziś pracowali także ociepleniowcy. Wełny ubywa w oczach i dziś wieczorem okazało się, że te brakujące 50m2, na które wciąż czekam może być potrzebne lada dzień. Rozpocząłem więc intensywne starania, kontaktujące się z przedstawicielem Rockwool'a (bo hurtownia robi to jakoś nieudolnie). Na jutro zaplanowane jest klejenie i siatkowanie pierwszej ściany, a sama wełna jest mniej wiecej na połowie budynku.

Ze spraw pozabudowlanych - finalizujemy formalności związane z uruchomieniem kredytu. W sądzie hipotekę już nam wpisano do księgi wieczystej - we wtorek odbierzemy wypis. Wszystkie niezbędne polisy i cesje już są załatwione. Dla zainteresowanych podaję, że polisa ubezpieczeniowa (wymagana przy kredycie hipotecznym) od ognia i innych zdarzeń losowych w Allianz'ie kosztuje 108PLN na rok przy wartości budynku 200.000PLN. Dla porównania w Generali 200PLN.

Na koniec podam jeszcze ceny elementów systemu alarmowego. Poniższe ceny zawierają montaż i podatek VAT:
- centrala Satel CA64 + sygnalizator zew. + obudowa - 1584PLN
- akumulator 17Ah - 200PLN
- expander dodatkowych 8 linii - 250PLN
- dodatkowy sygnalizator zew. - 230PLN
- czujka PIR - 150PLN
- kontaktron okienny - 20PLN
- kontaktron do bramy garażowej - 150PLN
- pilot + odbiornik sygnału - 209PLN
- kable - 2PLN/mb
Aktualnie system nie posiada jeszcze manipulatorów i czujki dymu, które planuję zamontować po tynkach.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum