dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
23.04.2005 Po zakończeniu wylewek myślałem, że przez dobre dwa tygodnie nic ciekawego nie będzie się działo w naszej Manueli. Nic bardziej błędnego - w dzień po wylewkach zadzwonił do mnie wykonawca naszego kominka i rozpoczął rozmowę od usprawiedliwiania się "dlaczego to on jutro nie może zacząć" - ???. W pierwszej chwili zamurowało mnie, ale potem uświadomiłem sobie, że przed miesiącem właśnie na ten termin ustaliliśmy rozpoczęcie prac przy obudowie kominka. Cóż było robić - żeby nie stracić kilku tygodni na czekaniu na następny wolny termin - w trzy dni po zalaniu wylewek dwóch panów delikatnie (stawiając co cięższe elementy na płytach styropianu) rozpoczęło montowanie obudowy naszego kominka. W sumie zajęło im to pięć dni pracy. Do obudowy użyli przede wszystkim bloczków gazobetonowych i cegły klinkierowej CRH Sahara, która została nam z murowania kominów. Koszt wszystkim materiałów, które trzeba było dokupić wyniósł ok. 800PLN brutto (7%), do tego robocizna 2100PLN. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze naszemu kominkowi półki z drewna meranti (tego samego co okna), którą zamówię w M&S dokładnie pod wymiar zdjęty z obudowy i kawałka posadzki z płytek, którą dorobi glazurnik.

Jeśli chodzi o "prace glazurnicze", jesteśmy właśnie na etapie wyboru płytek i hurtowni w której je kupimy. Być może uda się połączyć pracę naszego glazurnika z kupnem materiału z lokalnej hurtowni i całość będziemy mieli na 7%VAT. Prawdopodobnie na pierwszy ogień pójdzie wykonanie podłogi z płytek w kotłowni, tak aby można było już docelowo uruchomić kotłownię, a potem prawdopodobnie dolna łazienka itd.

Ostatnio zaobserwowałem na poddaszu niepokojące zjawisko w postaci odklejania się folii paroizolacyjnej od profili stelażu. Na szczęście największą wilgoć już z pomieszczeń wypchnęliśmy. Niemniej jednak ściągnąłem dziś na domu ekipę, która wykonywała foliowanie na poprawianie izolacji. Okazało się, że nie wytrzymała taśma klejąca - w sumie i tak długo się trzymała od lutego.
Folia została prowizorycznie poprawiona, a wizja lokalna pozwoliła podjąć decyzję, że już można by rozpocząć montowanie płyty G-K. Tak więc wstępnie jesteśmy umówieni na rozpoczęcie prac po długim majowym weekend'zie. Prawdopodobnie równolegle pracę rozpocznie też glazurnik.

Ponieważ pogoda zaczyna sprzyjać pracom na zewnątrz, planuję rozpocząć wykańczanie elewacji. Zacząć musimy od balustrad. Z jednym ślusarzem już rozmawiałem - balustrada z elementami kowalstwa artystycznego kosztować będzie ok. 250PLN za mb, plus 30PLN za malowanie proszkowe. Znalazłem drugiego tańszego wykonawcę, ale terminy ma zbyt odległe.
W następnej kolejności będziemy zalewać wylewki na balkonach, no a potem już wierzchnia warstwa tynku na elewację.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum