dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
26.06.2005 Dziś odbyliśmy pierwsze spotkanie z parkieciarzem. Fachowiec polecany przez firmę Drewex z podwarszawskiego Radzymina, dostawcę bardzo dobrej jakości parkietów egzotycznych. Po rozmowie wiem już, że jest to człowiek znajacy się na swojej robocie i mający od dawna do czynienia z parkietami egzotycznymi. A oto jego odpowiedzi na wcześniej przygotowane przeze mnie pytania:
- cena ułożenia 1m2 parkietu - 45PLN netto (niezależnie od rodzaju drewna)
- z dużym prawdopodobieństwem całość materiału (drewno, chemia) przejdzie przez jego firmę, czyli ja zapłacę 7%VAT
- z pomiarów wilgotności posadzki na parterze (próbka pobrana z samego dna posadzki bezpośrednio nad styropianem) wynika, że obecnie mamy 3,5% wilgotności
- aktualny poziom wilgotności wyklucza w tej chwili układanie podłogi, dopuszczalnym poziomem jest 2%, a najlepiej 1,5%, dlatego szacunkowo z podłogami możemy ruszyć za 1,5-2 miesiące (żona się załamała)
- koszty chemii do parkietów to ok. 40PLN/m2 w przypadku egzotyków i 30PLN w przypadku drewna krajowego
- prace parkieciarskie będą trwały ok. 5-6 tyg (w tym 2tyg. przerwy pomiędzy przyklejeniem parkietu, a cyklinowaniem i lakierowaniem)
- jeśli chodzi o schody - zostały pobrane wymiary i w najbliższych dniach otrzymamy kilka wersji projektowych wraz z kosztorysami.

Ogólnie spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem wykonawcę. Pozostaje jeszcze kilka kwestii które trzeba wyjaśnić jak np. temat 7%VAT, ale myślę że chyba coś z tego wyjdzie.
Jeśli chodzi o wybór drewna aktualnie planujemy na parterze brazylijską Jatobę, na poddaszu krajowy jesion.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum