dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Jayer

Dziennik Jayer'a

Oceń ten wpis
W zasadzie wszystko juz prawie gotowe. Gdyby tylko warunki zdrowotne byly ok, to pewnie zmobilizowalbym sie do szybszego malowania i wykanczania niewykonczonych spraw.
Teraz trzeba pomalowac. Aczkolwiek pomalowac 1szy raz to nie taka prosta sprawa... Trzeba poszpachlowac wszystkie dziurki w tynkach, przetrzec potem papierem, przeleciec masa akrylowa wszystkie rogi, zabezpieczyc wszystkie okna, drzwi itp elementy... W zasadzie to najwiecej czasu zabiera to oklejanie i zabezpieczanie... Ale, podjalem sie tego wyzwania. Teraz ganiam z halogenem i ze szpachelka, z tasma malarska, folia, gazetami, masa akrylowa... A czas nieublagalnie biegnie. Gdybym wiedzial ile jest roboty, to nie wiem, czy bym nie pozyczyl i nie zaplacil wykonawcom. Goscie byli swietni. W tym co zrobili dotychczas naprawde nie moge slowa zlego powiedziec. Licza sobie 4 pln za m2. Niby duzo, ale ja bym wzial z 20 :-). A jeszcze bedzie trzeba posprzatac...
Musze przyznac, ze wykanczanie wykancza.
1) Wykancza inwestora, bo juz kasy nie ma i musi sam robic,
2) Wykancza inwestora, bo kasy szuka a jak na zlosc nikt nie ma,
3) Wykancza inwestora, bo niby wykonawca wszystko poprawil, to jeszcze jest kupa roboty, a ... patrz pkt 1.
4) Wykancza inwestora, bo druga polowa inwestora oprotestowuje to w co inwestor wlozyl tyle pracy wlasnej, a teraz okazuje sie, ze jest nie tak jak trzeba...
itd...
Teraz pozostalo nam:
1) pomalowac
2) porawic drzwi niektore
3) posprzatac
4) polozyc wykladzinke
5) zorganizowac garderobe (materialy juz mam)
6) zamontowac pozostala czesc armatury (prysznic)
7) przeprowadzic sie :-).

Przeprowadzke planujemy na wiosne. Mozliwe, ze do tego wlasnie czasu reka Ani sie zrosnie i bedzie juz mogla prowadzic samochod. Jest to niestety warunek konieczny. W planach mamy zakup drugiego samochodu. Jakiegos rupiecia, za 1000-2000 pln, cobym mogl dzien w dzien te 10 km do pracy dojechac.

Teraz kiedy moge to jade na plac boju i walcze, z dziurkami i rogami. Jeszcze sporo roboty przede mna, ale na szczescie czasu tez...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum