dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

Zapiski ze Sprawnej

Oceń ten wpis
Dzień 23, 05.07 - podkłady betonowe

Pierwotna godzina 7.00 zalewania podkładów została przesunięta i dopiero około 14 zjawiła się pierwsza betoniara do zalewania. Nie było to jednak opóźnienie, bo dzień wcześniej na wniosek betoniarni ustaliliśmy taką godzinę.
Zamówiłem 12 m3 betonu B-15 i myślałem, że to trochę przy dużo, ale jak się później okazało było o około 0.3 m3 za mało, czyli planowanie nienajgorsze. Te brakujące m3 ekipa dokręci w betoniarce.

Rozprowadzanie betonu bez pompy nie jest takie łatwe i zajęło to ekipie wspomaganej przez kierowców betoniarek ponad dwie godziny:


Teraz po wylaniu podkładów wygląda to wszystko coraz ładniej:W ten oto sposób zakończony został pierwszy etap, czyli doprowadzono budynek do stanu zero. I faktycznie coś jest w tym określeniu - wygląda to faktycznie, jakby zrealizowano zero, natomiast koszt jest znaczny.
Jak to wiele osób podkreślało, fundamenty to bardzo kosztowny element budynku i co najgorsze niedoszacowywany we wstępnych kosztorysach a do tego mało efektowny.

Ekipa wchodzi w najbliższy poniedziałek, aby murować ściany parteru. Według ich zapewnień w ciągu 1.5 - 2 tygodni powinni zalewać strop.
Teraz do soboty muszę skompletować materiały, aby od poniedziałku rano mogli ruszyć z robotą.
Tak więc teraz najefektowniejszy etap budowy, czyli wznoszenie murów
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum