dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

Zapiski ze Sprawnej

Oceń ten wpis
Ufff, w końcu coś mogę napisać, wkleić fotki i nadrobić zaległości.
W ostatnich dniach tempo budowy podkręcone i ja też nieźle zakręcony.
Wróćmy do dnia wczorajszego...

Dzień 30, 12.07 Wt - murowania cd

Rano jak zwykle odwiedziłem plac budowy gdzie ekipa dziarsko walczyła z murami. Plan na dzień był dosyć spokojny - dalsze murowanie. Dostaw żadnych nie potrzebowali, no oprócz piasku do murowania, który się kończył. W poniedziałek w końcu agregat dał o sobie znać i wbrew mojemu planowaniu w ciągu dnia zabrakło mu paliwa - widać, że robota idzie na całego. Ale i tak nie jest źle - na fundamenty i ściany parteru wyszło coś około 300 zł kosztu dostarczenia energii.
Ustaliliśmy z majstrem parę szczegółów i harmonogram dostaw. Na środę będą potrzebowali deski do szalunków - całe 6 m3 trzeba zamówić. Trochę przerosło to moje wcześniejsze oczekiwania, ale widocznie tak musi być przy stropie o powierzchni 120 m. Na szczęście stemple są zmartwieniem wykonawcy, bo tak udało mi się wynegocjować przy podpisywaniu umowy. Na czwartek przydałaby się już stal na zbrojenia stropu. Na nadproża wylewane oddzielnie jeszcze pozostała z fundamentów. I to tyle ważnych wydarzeń budowlanych z tego dnia.

A teraz fotki z tego co zastałem rano


i to co zastałem podczas wieczornej inspekcji



Muszę przyznać, że po raz pierwszy poczułem, że coś już jest, coś namacalnego coś realnego, z czego ma szansę powstać coś co było do tej pory narysowane. Fajne uczucie - kto budował to zna, kto nie to niech spróbuje.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum