dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

Zapiski ze Sprawnej

Oceń ten wpis
Dzień 38, 20.07 Śr - No to lejemy

I w końcu nadszedł ten dzień...
Po kilku dniach walki ze zbrojeniami wczoraj po wieczornej inspekcji na budowie stwierdziłem, że zaczyna mi się to wszystko podobać.
Większość uwag dotarła do majstra i wygląda to prawie zgodnie z projektem. Marki pod ramki stalowe też ładnie zespawane i zamontowane.

Dzisiaj rano o 7 z minutami zjawiła się pompa i pierwsza grucha, potem następna i jeszcze jedna.
Okazało się, że czwarta nie będzie żadną małą dolewką tylko potrzebna jest cała.
Tak więc poszło 28 m3 betonu.

Wszystko zaczęło się po myśli, ekipa "skacze" po stropie, pompa leje, beton leci, a ja próbuję robić dokumentację fotograficzną.
Po paru zdjęciach z początku betonowania okazało się, że bateria jest rozładowana. Taki fajny etap budowy a tu nie będzie odpowiedniej dokumentacji :( .
Mam nadzieję, że gorsze rzeczy się nie przydarzą i strop się spokojnie zwiąże i będzie pełnił swoją funkcję.

Ekipa od paru dni nieśmiało sugerowała, że tradycja budowlana sugeruje, aby miniwiechę powiesić i odpowiednio uczcić. No to trzeba będzie dzisiaj zawieść trochę piwa, wódki i jakiegoś grilla na zagrychę.

Grucha i pompa już gotowe, trwają jeszcze ostatnie przygotowania polegające na podłożeniu czegoś pod zbrojenie, aby na dole powstała odpowiednia otulina betonu:



Zalewanie rozpoczęte:



Tutaj schody dostają swoją "dawkę":



... i w tym momencie akumulator aparatu odmówił posłuszeństwa i dalszy przebieg prac nie został uwieczniony :( .
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum