dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

Zapiski ze Sprawnej

Oceń ten wpis
Dzień 65, 16.08 Wt

Powoli zaczyna się klarować sprawa stali. Wybrałem wykonawcę, a w zasadzie był on od początku faworytem, jako że był z obozu wykonawców całego budynku, więc kontakt sprawdzony o dobrych referencjach budowy wielkich konstrukcji stalowych. Sprawdzenie innych pozwoliło na określenie pułapu cenowego w jaki może wskoczyć ta robota. Umowa stanęła na 2 tys. zł. Licząc koszt materiału i robociny i zapewne jeszcze czegoś tam to ta cała zabawa z ramkami wyniesie ok 6 tys zł. To jest koszt likwidacji słupów w pokojach na poddaszu.
W sobotę żelastwo zabrali do siebie do warsztatu i tam będą składać całą konstrukcję a potem gotową przywiozą na budowę i za pomocą dźwigu będę kombinować ja to zainstalować. Ciekawie zapewne będzie.

Dzisiaj ekipa rozbroiła szalunki stropu i od razu wnętrze przybrały inny, bardziej naturalny charakter.



Poza tym, gdy w sobotę odbierali stal, ekipa spawaczy wparowała na strop i zaczęła nieporadne próby pomiaru wypoziomowania stropu. Widać, że podchodzą do roboty profesjonalnie i chcą mieć pewność, że konstrukcja po zainstalowaniu będzie wypoziomowana, bo na tym w zasadzie opiera się dach.
Wyjęli swój przedpotopowy niwelator i próbowali, próbowali, po czym stwierdzili - jest różnica 5 cm na przeciwległych bokach stropu. To dużo pomyślałem. To dużo stwierdzili! Za chwilę rozpoczęły się ponowne pomiary z innego punktu - brak różnicy stwierdzili! Potem - znowu 5 cm. I tak różnica pływała pomiędzy 0 a 5 cm aż w końcu zgodnie krzyknęli - albo my się na tym nie znamy albo skopany sprzęt - weź pan geodetę.
Przypomniało mi się, że syn kierownika jest geodetą i zapewne za parę groszy wykona takowe pomiary, więc natychmiast im odpowiedziałem, że to bardzo dobry pomysł.

Udało mi się umówić syna kierownika na wieczór na niwelację stropu.
Okazało się, że maksymalna różnica wynosi na poziomie stropu 1 cm, na poziomie marek stalowych zainstalowanych w stropie 2 cm. Jak na rozpiętość 11 m ten 1 cm wydaje się niewiele. Na wieńcu wyszły różnice milimetrowe. Przekazałem te wyniki do spawaczy aby skorygowali wymiary elementów ramki. Przy okazji stwierdzili, że pojutrze bądź w piątek będą gotowi do instalacji.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum