dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

Zapiski ze Sprawnej

Oceń ten wpis
Muszę przyznać, że zaniedbałem ostatnio dziennik budowy co może sugerować czytelnikom jakieś tajemnicze wstrzymanie prac budowlanych.
Nic z tych rzeczy - prace idą spokojnym tempem dalej.

Z kronikarskiego obowiązku muszę zaktualizować dokumentację fotograficzną z bardzo symbolicznego dnia z poprzedniego tygodnia.
Po małym powrocie do przeszłości następne relacje powinny być już na bieżąco:


Dzień 100, 20.09 Wt - dach c.d.

Dzisiaj mija właśnie setny dzień od wbicia pierwszej łopaty.
Myślałem, że w tym czasie będzie już wykonane kompletne pokrycie dachu. Jednak stopień skomplikowania dachu musiał zweryfikować wcześniejsze śmiałe harmonogramy dekarzy.
Zależy mi na w miarę płynnym tempie budowy, jednak tydzień czy dwa nie stanowią żadnej różnicy i nie staram się w żaden sposób nikogo pospieszać, mimo, że wykonawca zobowiązywał się w umowie do zakończenia murów więźby i dachu do końca września.

Plan jest taki, że jak pogoda nie pokrzyżuje pracyto do końca tygodnia będzie kompletne pokrycie dachowe.

Elektryk już umówiony i wchodzi z ekipą w czwartek tak, aby na początku przyszłego tygodnia zakończyć pracę.
Hydraulicy wchodzą w sobotę i przez parę dni mają zrobić to co powinno być zrobione przed tynkami.
Tynkarze cały czas twierdzą, że w przyszłą środę wejdą, ale jakoś mam takie przeczucia, że coś kręcą i na pewno nie obędzie się bez paru dni obsuwy.

A tak wygląda budynek po 100 dniach budowy:







Przy okazji muszę się pochwalić swoimi ostatnimi osiągnięciami w pracach fizycznych na budowie: widać na zdjęciach, że w oknach na dole są wstawione eleganckie ramy z folią. Powinno to zabezpieczyć tynki i wylewki przed nawiewaniem deszczu i śniegi do czasu wstawienia docelowych okien.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum