dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Moira

dziennik Moiry

Oceń ten wpis
No i nasz mały problem rozwiązany. Nadproża poprawione. UFf. A już się bałam, że przez te głupie nadroża posypie się nam harmonogram budowy. Na szczęście poszło lepiej niż myślałam. Wprawdzie jakość wykończenia tych nadroży :-? , ale mąż mnie pociesza, że przecież to i tak będzie zatynkowane. Za to naprawdę okna balkonowe będą super. Zwłaszcza okno tarasowe zyskało bardzo wiele na urodzie tą zwiększoną wysokością. :lol:
W sobotę wybraliśmy się na zakupy budowlane. Plan do wykonania: kupić - umywalkę, sedes, kabinę (łazienka na dole) i kominek.
Kupiliśmy tylko kominek - Tarnawę Comfort 18 KW w Żabiej Woli. Pan Darek B. tak zachwycił mojego męża, że cały weekend tylko o tym mój ślubny opowiadał - mnie, swojemy koledze , który nas odwiedził w weekend i mojej rodzinie u której bylismy na imprezie. Zauroczony mąż dostał takiego powera do budowy, że będę musiała chyba spuścić z tego dyktatorskiego tonu, jakim do tej pory się cieszyłam.
Umywalki i sedesu nie kupiliśmy - niestety. Wybraliśmy Ceresitu umywalkę Lotos i sedes Delfi. Obejrzeliśmy te artykuły w trzech sklepach i w każdym są porysowane. :x Okazuje się, że Ceresit pakuje to na palety bez kartonu czy chociażby foli i pewnie podczas rozpakowywania rysuje się. Nie chcę nowej porysowanej umywalki i sedesu. Jak nie znajdziemy gdzieś nie porysowanych to będziemy musieli poszukać innej firmy np. Koła - chociaż Ceresit wydaje mi się bielszy od Koła.
Kabinę wybraliśmy Sanplasu, ale w sklepie mieli tylko 80, a ja potrzebuję 90. - Można zamówić. Jeszcze poszukamy.
Szukaliśmy też gresu do kuchni i płytek do łazienki na dole. Ale jakoś nic nam nie wpadło w oko.
Za to przy okazji wizyty w OBI (mają tam teraz promocję na płytki) znaleźliśmy białą glazurę do łazienki na górze. Cena strasznie niska - 19,95. Patrzę na producenta - niemcy. I tak sobie myślę czy na pewno będzie drożej po wejściu do Uni, może właśnie zaleją nas tanie produkty niemieckie. Na pewno ich jakość będzie adekwatna do ceny, ale u nas też czasami bywa różnie.
Kupilismy płytki Cersanitu do korytarzy i dopiero nasz kolega uświadomił nas że one nie trzymają wymiarów. Faktycznie niewielkie różnice, ale są. :cry: zwłaszcze jeżeli chodzi o płytki różnych kolorów, ale tej samej serii. Dlatego chyba dzisiaj pojedziemy do OBI i zdecydujemy się na tanie białe płytki (w dodatku na białej glince).
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum