dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data wpisu 01-10-2008

Wybraliśmy pozostałe elementy naszej elewacji:
- tynk silikonowy Caparol - Nutria 15 (beżowy)
- brama garażowa Hormann, biała, model LPU (ocieplenie w całości 42mm), kasetony typu M, bez napędu, dodatkowy uchwyt wyposażony zamek (odlew aluminiowy, kolor biały na bazie RAL9016), z mechanizmem rozłączania napędu (wkładka patentowa).
- drzwi wejściowe firmy CAL, model DZO 21 (standardowo wzmocnione) pomalowane obustronnie na kolor z palety RAL 3003 (ruby red)
- słupy i pociąg przy wejściu lazurowane na biało (czyli z zachowaniem słojów)
- cokół z tynku mozaikowego w kolorze grafitowym (kolor zbliżony do koloru dachu)

Dostałem dzisiaj informację od Pana Małczaka, że dom przyjeżdża 13-stego października czyli za dwa tygodnie

W dniu dzisiejszym Lisek podjechała do składu i kupiła beczkę 30litrową Siplast Primer Szybki Grunt SBS oraz 4 rolki Papy Fundamentowej Szybki Profil SBS Muszę zagruntować beton (jutro ma być sucho) i przygrzać papę. Miałem to zlecić do JP ale zastanawiam się czy nie zrobić tego samemu Kupić za 80pln palnik z dwiema dyszami, wypożyczyć butlę z propan-butanem i zrobić co trzeba. Przecież to nie może być takie skomplikowane, co nie?

Jutro jadę do gminy załatwiać pozwolenie na lokalizację urządzenia w drodze. Przypominam, że nie mam jeszcze wody i gazu na działce Dzisiaj gadałem z projektantem i zasadniczo wszystko jest gotowe i żeby zrobić wodę tj. złożyć projekt do uzgodnienia muszę mieć zgodę na lokalizację wodociągu w drodze i do tego musze zatrudnić Referat Infrastruktury. Pani Marianna z Nadarzyna powiedziała że uda się to jakoś przepchać szybciej. I to samo z gazem. Ogólnie temat na osobny referat, może jutro znajdę na to chwilę czasu.

W związku z tym, że mogę nie zdązyć z gazem przed zimą przeanalizowałem obgadany już na forum wariant baterii butli z propanem. Nie wszyscy mogą o tym wiedzieć, więc po krótce wyjaśnię. Instalację gazową robię całkowicie normalnie i wychodzę z domu stalową rurką, włażę w ziemię i po prostu zamiast iść do reduktora w skrzynce wychodzę parę metrów od domu na powierzchnię i kończę około 1.5m nad ziemią. Robię jakąś podstawę i na tym stawiam wypożyczone z Gaspolu 4x butle 33kg z propanem. Kaucja za nie to 1400PLN. Do tego kupuję reduktor (300kg) i wężyki do butli. Podłączam rurkę do reduktora i voila! Koszt jednej butli (gazu) to 170-180PLN. Najfajniejsze jest to, że będę miał piec Vaillanta, który jak Mikołaj mówi wystarczy zaprogramować na propan
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze