dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jurand

Decyzja podjeta - budujemy - ORION I

Oceń ten wpis
Dzieki za zyczenia. :D
Tu musze napomknac ze jestesmy juz troszke dalej. W trakcie letnich miesiecy posprzatalismy nasza dzialeczke, tu chcialbym podziekowac Jurkowi - kosa spalinowa byla super :D . Ale szlo ciezko, szczegolnie krzewy i wysokie trawy stawialy opor, no ale coz ziemia lezala odlogiem 14 lat jak sie dowiedzielismy. Tak dobrze ze nie wyrosly jakies potezne drzewa na niej. Potem spryskalismy ja RANDAPEM aby wypielic perz i inne paskudztwo. Nastepnie odbylo sie bronowanie i na koniec wujek mojej zony zademonstrowal jak to nalezy siac zyto. Teraz sobie rosnie, wlasnie musze zrobic zdjecia do wlasnie co zalozonego albumu, takze w miare rozowoju sytuacji bedzie sie on uzupelnial. Oczywiscie w miedzy czasie nie proznowalismy. Byl to czas na poszukiwanie projektu, och ciezka sprawa musze przyznac, zawsze jest cos za i cos przeciw. Nie ma idealu. jednak jednego bylismy pewni chcemy projekt domu do 150m2, wiadomo sprawa finansow, niezbyt skomplikowny w budowie. Poza tym chcielismy aby byl to projekt gotowy. Wiadomo robiony na indywidualne zamowienie zawsze ma cos co potem trzeba zminic a jedna zmiana czyni nastepna. Tego chce unikac :lol:. Beatka spedzala wiele godzin szukajac domku, ktory spelnial by nasze oczekiwania. Przejrzelismy wiele projektow z pracowni wielu firm. Pewnego razu natknielismy sie na dom EDZIA Archipelagu. Naprawde super domek, mnie osobiscie bardzo sie podobal ale niestety rozmieszczenie kilku pomieszczen przesadzilo o dalszych poszukiwaniach. Potem trafilismy na pracownie DOMUS i dwa (w zasadzie trzy) projekty, ktore byly dokladnie analizowane przez nas. Byly to VIRGO oraz EMANUELA, siostra przyrodnia MANUELI budowanej przez wielu forumowiczow. Co do pracowni DOMUS to przyznac musze ze dzialaja naprawde profesjonalnie, pokoiki niby nie pozorne ale obsluga bardzo w porzadku. Odwiedzilismy ich ostatnio porozmawialismy, zwrocili nam uwage na wiele cech projektu dostalismy ksera z rzutow wraz z wymiarami. I wtedy wlasnie doszlismy do wniosku ze jednak projekty te nie sa dla nas zbyt funkcjonalne, ladnie wygladaja ale .... I wtedy wlasnie znow oczy nasze zwrocily sie na Oriona http://www.dobredomy.pl/?id_project=27. To jest chyba to o co nam chodzi choc mam jedna watpliwosci a dotyczy ona pomieszczenia gospodarczego, na dzialce nie ma gazu wiec wchodzi w gre kociol na paliwo stale, ale to niesie ze soba koniecznosc gromadzenia paliwa. Pomieszczenie ma 6m2. Wiec bede musial zlikwidowac dzwi laczace pomieszczenie gospodarcze i reszte domu, a do kotlowni wchodzic przez garaz. Ostatnio tez chodzi mi po glowie pompa ciepla, dobrze ze jeszcze mam troche czasu na te przemyslenia, ale tak apropo co o tym sadzicie. Na dzien dzisiejszy wiadomo koszt instalacji przeogromny choc za 2-3 lata moze byc inaczej najwazniejsze ze musze do tego przygotowac sie na etapie fundamentow.
A dzis siedze i wypisuje wniosek o warunki przyłaczenia do sieci energetycznej aby go jutro zawiezc do ZE. Na etapie budowy wystapie chyba o 11kW (moze macie jakies sugestie) a docelowo o 17 kW (trzeba wziac pod uwage piec elektryczny, podgrzewacz pojemnosciowy). Uff zaczyna sie papierowa robota. W tym tygodniu chcemy tez podjac decyzje z zdecydowac o zakupie projektu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum