dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PliP

Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

Oceń ten wpis
No to budujemy dalej bo już koniec lipca, a przed zimą chciałbym przykryć to wszystko dachem.
Nawiązując do poprzedniego mojego wpisu i do zaprawy murarskiej to ten cały stosunek jej składników, szczególnie wapna do keramzytu jest bardzo ważny. Jak idzie do betoniarki za mało wapna to zaprawa jest sypka i nie chce się lepić.

Teraz pora na to co mnie denerwuje od samego początku, a nie pisałem jeszcze o tym.
Chłopaki każdego dnia palą sobie wszystkie śmieci i nie mogę ich ustawić. No ku...wa nie mogę i już nie wiem co mam zrobić. Palą mi te worki i nie mogę się doliczyć ile zaje...ali i nie ma jak udowodnić.
Znam stosunek mieszania zaprawy. Widzę ile poszło keramzytu, widzę ile wapna no ale cementu to stanowczo za dużo.
Powiedziałem im, że wszystkie worki mają mi zbierać, a nie palić.. Po co?? A no po to abym mógł policzyć ile ich zużyliście!!!! Oni dalej swoje. Nie dość, że papiery to, to jeszcze wszystkie te folie co palety z cegłą są poowijane. Śmierdzi w całym lesie. Dobrze, że nikt tu blisko nie mieszka. Oni jeszcze mi mówią, że na budowie musi być porządek i trzeba sprzątać na bieżąco!!! Moja cierpliwość dobiegła końca - Jak jutro będzie ognisko to odliczam 500 zł.
Przyjeżdżam po południu... Ogniska brak... znaczy się jest ten ślad po ognisku. No a gdzie śmieci, gdzie te worki? Na śmietnisku.....
No i nie ustawiłem ich :evil:

Tyle o złych wspomnieniach na początek.
A co z tych dobrych rzeczy, a no to, że stoi już ściana od ulicy. Nawet pojawiły się szalunki nadproży.



Dzisiaj też dojechała cegła na kominy. Nie obyło się bez wojny. Powiedziałem majstrom rano, że przyjedzie cegła i chłopaki będą ją ręcznie rozładowywać. Ich zadaniem jest ją zdjąć z auta. Najlepiej jak położycie deskę w oknie i całą cegłę sobie ułożycie w środku. Ależ gdzie tam oni tego nosić nie będą. Wydzwaniali do mnie i jedni i drudzy. Tym co ją przywieźli powiedziałem ze niech im złożą od drogi i żeby broń boże nigdzie nie nosili...



Jeszcze tego samego dnia majster zaczął stawiać kominy



Następnego dnia zrobione były już częściowo szalunki pod słupy. No już coraz mniej materiału na paletach, a coraz więcej wkomponowane w mury.



Pozdrawiam cdn.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum