dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ajupa

Dziennik ajupa

Oceń ten wpis
Witam,
Forum okazało się dla mnie kopalnią wiedzy, a szczególnie Dziennik Zielonej, która zbudowała taki sam dom, jaki ja mam w planach. Gdy zobaczyłam, że ktoś opisał budowę "mojego" domu, to serducho mi mocniej zabiło. :D Projekt mamy już od roku - my wybraliśmy z garażem dwustanowiskowym. Budowę planowaliśmy już 2 lata temu, efetem czego są zakupione już dawno grzejniki - przyznaję, dziwny początek. Działkę mieliśmy otrzymać od teścia, ale okazało się, że niewielka część działki nie jest jego własnością, a części tej nie da się wydzielić, bo jest zbyt mała. Próbowaliśmy dogadać się z właścicielem tej części, ale bezskutecznie, więc sprawa trafiła do sądu. Myśleliśmy, że pójdzie szybko, bo sprawa prosta, ale sąd strrrasznie powolny. W międzyczasie złożyliśmy wniosek o uwzględnienie działki w planach budowy kanalizacji (budowa jest w trakcie, nasza działka będzie podłączona w tym roku). Załatwiliśmy również warunki zabudowy i zagospodarowania terenu.
Obecnie nadal nie jesteśmy właścicielami działki. Wyrok sądu wydany we wrześniu, ale było jakieś śmieszne odwołanie, które zostało odrzucone, więc sprawa się przeciągnęła. Teraz czekamy na wydanie uprawomocnienia wyroku - niestety panie sekretarki ciągle mają z tym jakiś problem. :evil: Nikomu nie życzę załatwiania spraw w sądach! Nie chcemy już bezczynnie czekać, więc zamówiliśmy mapki do celów projektowych - 500zł/4szt. Gdybyśmy wiedzieli, że to tak długo potrwa, to pewnie kupilibyśmy jakąś działkę, ale ta jest super - ponad 1600m2, media, blisko szkoła, fajni sąsiedzi i dużo zieleni w okolicy. W poniedziałek czeka nas wyprawa do Urzędu Gminy po załącznik do decyzji o WZiZT (nasz dom jest pół metra wyższy niż pozwala na to decyzja), ale ja się cieszę - wreszcie zaczęło się coś dziać! :P
Budowę chcielibyśmy rozpocząć na wiosnę, więc rozglądamy się również za ekipą. Na dziś to tyle.
Pozdrawiam
ajupa
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum