dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ajupa

Dziennik ajupa

Oceń ten wpis
29 maj
Przez 3 dni pracy (później przerwa na długi weekend) nasza ekipa wymurowała ściany działowe parteru, ściankę kolankową i wieniec. Na parterze zrobiło się ciaśniej, ale za to można już zwiedzać poszczególne pomieszczenia. Jest już spiżarka pod schodami, która powstała według pomysłu Zielonej - świetna sprawa! :D Jedyne do czego mam zastrzeżenia to zbyt duże wysunięcie korytarza prowadzącego do garażu - w poprawionym przeze mnie projekcie miał być bardziej schowany. :( Najgorsze, że jest już zrobione nadproże i nie da się już nic zmienić - trudno, zostanie tak jak jest. Jeśli chodzi o ścianę kolankową, to trochę mnie przeraziło, że to takie wielkie wyszło. :o :o :o Niby widziałam w projekcie, że jest 135cm, ale jakoś inaczej to sobie wyobrażałam - mam nadzieję, że to tylko takie wrażenie. Najgorzej jest w pokoju nad garażem, który jest niżej, więc ściana kolankowa jeszcze wyższa. Planowaliśmy umieścić tam okno połaciowe, ale dopiero teraz zauważyliśmy, że okno się tam nie zmieści, no chyba że nie zrobimy sufitu - zobaczymy. :-? Ekipa wylała nam też fundament pod taras - o jego wyglądzie decydowałam przez telefon :o - miałam się spokojnie nad tym zastanowić, ale ciągle nie miałam na to czasu.
Jutro przyjeżdża więźba, styropian do ocieplenia fundamentu i bloczki BK (zabrakło). W piątek jak nie było ekipy przywieźliśmy cegły klinkierowe, które trzeba było ręcznie przekładać z samochodu. :cry: Wybraliśmy klinkier o pięknej nazwie Jantar Melanż (1,85/szt) - w kolorach piasku i bursztynu. Niestety jest trochę mało żółtego (na próbce w hurtowni, gdzie było go sporo wyglądało super, a tak nie jest już tak świetnie, chociaż też mi się podoba). W pierwszej wersji miał być żółty klinkier, ale ten wydał nam się ciekawszy. Oprócz klinkieru przywieźliśmy też (a właściwie przywiózł nam stryjek, który ma Stara, więc nam w ten sposób bardzo pomaga :D ) izolplast na izolację fundamentu, cement (zabrakło) i styropian i folię na posadzki (już niedługo się przydadzą).
Zapomniałam napisać, że zamówiliśmy już pokrycie dachu! :D Ofertę, na którą się zdecydowaliśmy złożył nam statek. Będzie to blachodachówka Lindab w kolorze ceglastym + rynny Lindab w tym samym kolorze + folia + okna Velux. Wszystko już umówione, zaliczka zapłacona i 13 czerwca zaczynają montaż! :D :D :D
Pa! ajupa

Powstają pierwsze ścianki działowe:


Poddasze - widok na naszą przyszłą sypialnię z garderobą:


Poddasze od strony ogrodu - tu będą pokoje dzieci:


Gigantyczna ściana kolankowa w pokoju nad garażem:


Schody i nasz komin w blasku zachodzącego słońca:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum