dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ajupa

Dziennik ajupa

Oceń ten wpis
26 czerwiec
Nie było mnie tu troszeczkę, ale już opisuję co ciekawego wydarzyło się na naszej budowie.
Jeśli chodzi o otwór na drzwi wejściowe okazało się, że nie będzie z tym większego problemu, bo trzeba będzie go przesunąć jedynie o jakieś 10cm - jest to oczywiście zadanie dla naszego wykonawcy, który będzie musiał przyjechać i poprawki dokonać.
Dach to temat, o którym już niedługo zapomnimy, bo prawie jest już skończony. Dogadaliśmy się jakoś z wykonawcą, z którym ciężko nam było dojść do porozumienia, ale polecił go statek, więc zaufaliśmy, że jest to dobry fachowiec. Prace rozpoczęły się 15 czerwca i chociaż nie idą w szalonym tempie, to jesteśmy zadowoleni i nie mamy zastrzeżeń do ich pracy. Dobrze, że się na nich zdecydowaliśmy i cieszymy się efektami ich pracy. Z wyboru blachy (Lindab ceglasty) i rynien (też Lindab ceglasty) jesteśmy zadowoleni. Jeśli chodzi o okna dachowe, to miały być Veluxy, ale nasza ścianka kolankowa jest potwornie wysoka i zmieniliśmy na Fakro otwierane na dole.
Właśnie zadzwonił pan od instalacji gazowej i umówiliśmy się na jutro, bo ma już mapki i będziemy omawiać trasę przyłącza. Wstępnie jesteśmy umówieni również z elektrykiem, który miał oddzwonić kiedy mamy się spotkać i oczywiście tego nie zrobił. Temat hydrauliki chwilowo stoi w miejscu. :( Za to ostro ruszyły finanse - daliśmy książeczki mieszkaniowe do likwidacji, ale na pieniążki musimy trochę poczekać oraz wystąpiliśmy o kredyt - otrzymaliśmy 1,69% w CHF na 30 lat. Właśnie rzeczoznawca dokonuje wyceny i jak tylko ją otrzymamy, to jedziemy do banku podpisać umowę.
Na naszej działce zrobiło się też trochę ładniej, bo silną ekipą (tata, teść, Paweł i ja) sprzątaliśmy drewno, które było wszędzie porozrzucane. Pracy było mnóstwo i kilka dni ciężko pracowaliśmy, ale warto było.
Pozdrawiam
ajupa
Proszę o cierpliwość - niedługo będą kolejne zdjęcia. :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum